10 praktických i stylových nápadů pro vaši koupelnu. Který si vyberete?

Jak vybavit koupelnu, abyste se v ní cítili dobře, byla moderní, praktická, poskytla vám tu nejlepší péči a ještě jste ušetřili vaši peněženku? Jde to!

1. Udělejte ze své koupelny domácí spa. Masážní trysky, hlavové sprchy s děšťovým proudem nebo vodopádem, sprchy s masážními funkcemi anebo relax v hydromasážní vaně… To vše vám pomůže uvolnit unavené svaly a načerpat zpátky svěží energii. Ať už budete vybavovat koupelnu sprchou nebo vanou, vždy můžete vybrat takové vychytávky, které vám dopřejí péči jako profesionální wellness.Náš tip: Dopřejte si domácí pedikúru, vyzkoušejte sprchovou hlavici s pedikérní bruskou.

2. Koupelnové doplňky promění koupelnu během chviličky doslova jako mávnutím kouzelného proutku. Od dávkovačů mýdla, kelímků na kartáčky, přes koupelnové předložky až po koše na prádlo, všechno by mělo ladit a může! Doporučujeme držet se jedné barvy a tu protknout právě napříč drobnostmi v koupelně. Zvolte třeba koupelnové doplňky ze série SAT Simply R PVD, dokonale odolný povrch Gun Metal odolá poškrábání a zajistí opravdu dlouhou životnost.

 

3. Dopřejte si vždy příjemné nahřáté osušky. Elektrické sušáky na ručníky vám v tom pomůžou kdykoliv během roku i mimo topnou sezónu. Jsou totiž nezávislé na topném okruhu, zapojují se jednoduše do zásuvky.

4. Zrcadla jsou v koupelně naprosto nezastupitelná. Bez nich to v koupelně prostě nejde. Různé tvary, rámy, s osvětlením i bez – možností je nespočet. Osvědčenou klasikou jsou galerky, které skryjí dostatek nezbytností do svých poliček. Milovníci trendů sáhnou po kulatém zrcadle na koženém pásku. Zrcadla vybavená poličkou umožní vystavit třeba oblíbený designový flakon s parfémem, nebo jiné stylové doplňky, třeba tohle zrcadlo Apolo Salgar.

 

5. Správné koupelnové osvětlení je základ. Ať už v koupelně okno máte nebo ne, doplnit koupelnu o vhodné osvětlení je nutnost. Dostatek světla rozhodně nepodceňujte hlavně v okolí umyvadla a zrcadla! Sáhnout můžete po samostatných světlech nebo si ušetřete starost a vyberte zrcadlo se zabudovaným osvětlením! Nejlépe LED. Má totiž větší svítivost a je úspornější. Uvidíte, že svého rozhodnutí nebudete litovat.

6. Technologie pomůžou a ušetří! Hlavně vám ale usnadní činnosti v koupelně. Při mytí rukou oceníte bezdotykový senzorový dávkovač mýdla. Ve sprše i vaně pak ušetříte čas i peníze díky termostatickým bateriím, které zajistí, že vámi zvolená teplota vody začne téct ihned po otočení kohoutku.

7. Kam s umyvadlem? Nejčastější volbou je skříňka s umyvadlem nebo je umyvadlo položené na desce pod umyvadlo. Ujasněte si, jak chcete umyvadlo používat? Budete odkládat kartáčky a mýdlo na okraj umyvadla nebo na desku vedle něj? Můžete je totiž také umístit na zeď pomocí nástěnných doplňků. Nebo využít šuplíky. Aby skryly veškeré vaše nezbytnosti, musí být dostatečně hluboké. Některé verze umyvadlových skříněk připomínají spíše stoly a prostor pod umyvadlem je tak otevřený, doplňte je stylovými košíky nebo úložnými boxy, které dokreslí celý styl.

 

8. Keramika v barvách. Pryč jsou ty časy, kdy moderní umyvadla i WC byla bílá. Dnešní trendy hovoří jasně pro barvy. Prim hrají ty pastelové v matném provedení. Umyvadla SAT Infinitio nabízí 6 barevných variant, které můžete sladit s koupelnou přesně podle svých přestav. Poohlédněte se i po WC v moderní barvě. Laďte keramiku do jedné barvy.

9. Koupelnový nábytek je nezbytným parťákem v každé koupelně. Slouží pro ukládání kosmetiky a ručníků. Skryje řadu čistících prostředků a pomocníků, které nechcete dávat na odiv. Vyberte si z trendy matných povrchů v pastelových barvách Naturel Art Deco nebo Boho Naturel, z nadčasového dřevodekoru i z originálních kousků v rustikálním stylu Naturel Country . Dáte přednost volně stojícím skříňkám na nožičkách anebo těm závěsným, na stěnu?

Náš tip: koupelnový nábytek vybírejte z ucelených sérií. Jen tak zajistíte, že celkový dojem koupelny bude ve stylu a perfektně ladit!

 

10. Prodlužte životnost své pračky. Díky IPS Washballu prodloužíte životnost nejen pračky, ale i řadě dalších domácích spotřebičů. Jak? Díky technologii IPS. Pomáhá měnit fyzikální vlastnosti vody, z tvrdé na měkkou. Lépe se tak rozpustí např. prací prostředek při praní, odstraní se nečistoty i zápach.  A pomůže vám i v boji s vodním kamenem. Účinně, ekologicky, bez chemie.

Koupelna a kuchyně bez starostí

Čeká vás rekonstrukce interiéru vašeho domu či bytu? Zařizujete novostavbu? Využijte služeb našeho projektového konzultanta. Zajistí vše potřebné, na vše dohlédne, bude vaší pravou rukou po celou dobu řešení projektu.