Jaká vana je pro vás ideální variantou?

Relaxační koupel po celém dni je tím pravým lékem na stres, shon nebo unavené tělo po sportu a jiné fyzické námaze. Přináší totiž příjemný nerušený okamžik pro odpočinek a zároveň při ní dochází k uvolnění mysli i těla. Abyste si ji ale mohli naplno vychutnat, je důležitá volba správné vany. Na co se při výběru zaměřit?

Koupelna by měla být oázou klidu, kde můžete příjemně začít i zakončit den. Proto je opravdu podstatné, abyste se v ní cítili dobře a vybavení vám plně vyhovovalo a poskytovalo dostatečný komfort.

Kromě velikosti a tvaru je důležitý výběr materiálu. JIKA nabízí rovnou dva druhy – ocel a akrylát.

Ocelová vana

Velkou předností ocelové vany je rozhodně odolnost proti poškrábání a dlouhotrvající izolace teplé vody. Tento materiál je velmi tvrdý, má vysokou trvanlivost a životnost. Je odolný proti otěru a poškrábání, intenzivní čištění hrubou drátěnkou a abrazivními prostředky však není vhodné. Úklid zvládnete lehce, povrch je velmi hladký, nečistoty na něm neulpívají. Výhodou je stálobarevnost výrobku, bez problémů odolává také vysokým teplotám. Vany se nabízejí v několika rozměrech. Prohlédněte si nabídku van Jika.

Akrylátová vana

Výhodou akrylátových van je lehkost a variabilita materiálu. Je možné vyrobit různé tvary produktů, které pomohou vyřešit někdy stísněný prostor v koupelně. Rozmanitá je i členitost tvarů, vyrábějí se vany s odkládacími plochami, prohlubněmi, opěry apod. Akrylát je při manipulaci lehký a snadno se instaluje, lze do něj vrtat otvory, bez problémů připevníte madla, vodovodní baterie a další příslušenství. Pocitově také akrylát na dotyk nestudí a koupání tak je pro mnoho lidí příjemnější. Prohlédněte si nabídku van Jika.

Tip pro malé koupelny: vana ze série  Jika Tigo, která díky chytrému řešení a ergonomickému tvarování šetří místo, ale neztrácí vůbec nic ze svého pohodlí. Více zde.

Koupelna a kuchyně bez starostí

Čeká vás rekonstrukce interiéru vašeho domu či bytu? Zařizujete novostavbu? Využijte služeb našeho projektového konzultanta. Zajistí vše potřebné, na vše dohlédne, bude vaší pravou rukou po celou dobu řešení projektu.