5 rozdílů mezi plovoucí podlahou a tou lepenou. Teď už se v tom vyznáte taky…

Pokud zrovna řešíte novou podlahu, určitě jste narazili na výrazy jako plovoucí podlaha, click systém, lepená podlaha. Co to vlastně je, a co si máte teda vybrat? Nezoufejte, s naším průvodcem už budete vědět!

Klik nebo lepení?

Jde vlastně o dva nejběžnější způsoby pokládky podlahy. Buď do sebe „zaklikáte“ jednotlivé díly podlahy, odtud tedy click systém = plovoucí podlaha. Další variantou je lepená podlaha, kterou přilepíte k podkladu. A je jedno, jestli jste se rozhodli pro vinylovou podlahu, laminátovou podlahu nebo dřevěnou. Oba způsoby se hodí pro všechny oblíbené podlahové krytiny. Který způsob je pro vás ten pravý? S tím vám poradí náš jednoduchý průvodce. Stačí si odpovědět na 5 základních otázek a máte jasno.

1. Kam novou podlahu budu pokládat?

Musíte začít pěkně od základu, respektive podkladu. Ten totiž napoví, jaký způsob pokládky použít. Click systém je rychlý a pokládka je snadná. Snese drobné nerovnosti, které jednoduše vyřešíte použitím vhodné podložky, takže žádné obavy. U lepení podlahy si musíte být jistí, že podklad je dokonale rovný a pevný. Je to proto, že k němu podlahu lepíte. Lepením získáte pevnou a dobře zvukově izolující podlahu.

2. Co je rychlejší?

Nejrychlejší pokládka je rozhodně click systém. Už kvůli tomu, že nemusíte řešit dokonalý podklad. Je to tak i nejlevnější varianta.

 

3. Co když chci podlahu odolnou, třeba do koupelny?

Voděodolné podlahové krytiny, a nemyslíme tím zrovna dlažbu, zvládnou i tak náročné a vlhké podmínky jako je vaše koupelna nebo kuchyně. Zvládnou každodenní vlhkost i všechny vaše vodní nehody. Těm nejlépe odolá rozhodně lepená podlaha – ta totiž tvoří dokonalý celek bez spár.

4. Zvládnu to sám?

Naše odpověď zní „Ano, zvládne ji i zručný domácí kutil.“ Ale, pokud se na to z jakéhokoliv důvodu necítíte nebo práci radši přenecháte odborníkům, jsme tu od toho my!

5. Nechám pokládku na odbornících.

Pokud odpovídáte „Ano“ , obraťte na nás. Pokládka podlah je pro nás hračka. Strhneme starou podlahu, zajistíme její odvoz a ekologickou likvidaci, připravíme povrch na vámi zvolenou pokládku a podlahovou krytinu a tu položíme. Na vás pak bude ten zbytek – užívat si dokonalou podlahu každý den.