Dlažba na podlahu nebo na stěnu? Obojí je možné!

Vybíráte obklady a dlažby do vaší koupelny, kuchyně či vstupní haly a nevíte si rady, co kam můžete použít? V takovém případě se řiďte jednoduchým pravidlem – to, co můžete dát na zem, můžete bez problémů použít i na stěny.

Dlažbu, která je svými vlastnostmi vhodná na podlahu – může mít vysoký stupeň otěruvzdornosti i protiskluznosti, můžeme bez problémů použít i jako obklad na stěnu. Můžete tak velmi snadno docílit propojení celého interiéru na zemi i na stěnách. Naopak to ale nikdy neplatí. Obklady lze použít pouze na stěny. Jedná se o křehký materiál, který nikdy nesnese zatížení na zemi. V případě záměny obkladu za dlažbu by při větší zátěži mohl obklad popraskat nebo se odštípnout. Obklady navíc nemají tak odolnou glazuru, proto stačí málo a glazura se poškrábe a poškodí. Naopak zdi nejsou tak náročné z hlediska otěru, proto je slabá vrstva glazury a tenčí materiál zcela postačující. Obklad tedy nelze zaměnit s dlažbou.

Využití dlažby na stěny je v posledních letech oblíbeným trendem. Dlažby v designu dřeva, kamene i mramoru můžete velmi často vídat i na stěnách. Takové využití dlažeb skýtá nespočet možností různých kombinací. Zkuste dlažbu použitou na zemi protáhnout i na jednu stěnu a zkombinujte ji s obkladem v bílé nebo pastelové barvě. Uvidíte, jak skvělého efektu dosáhnete.

Své využití zde najdou především dlažby v rozměru 60 x 120 cm, které se skvěle kombinují s dlažbou na podlahu v rozměru 60 x 60 cm. Sáhnout ale můžete i po velkoformátových dlažbách o rozměru 120 x 260 cm nebo 100 x 300 cm, kde celý prostor nebudou rušit žádné zbytečné spáry. Příznivci minimalismu pak mohou použít dlažbu ve stejném designu na zem i na stěnu.

 

 

Náš tip: Vzhledem k minimálním nárokům stěn na otěr, můžete sáhnout po leštěné dlažbě v designu mramoru – jednoduše tak dodáte interiéru punc luxusu a okázalosti.

 

 

V případě, že se vám líbí obklad na stěně v designu dřeva, můžete hledat vhodné alternativy v naší široké nabídce dlažeb v designu dřeva. Díky tomu si můžete vybrat obklad do koupelny, ale i do kuchyně či vstupní haly v jakémkoliv designu i rozměru bez omezení. Naše široká nabídka dlažeb zcela určitě vyhoví vaším představám.

 

 

V neposlední řadě nesmíme zapomenout na trendy tapetové vzory, které najdou své využití nejen v koupelnách, ale můžete si vytvořit nádhernou květinovou stěnu i v ložnici, jídelně nebo obývacím pokoji. Jako mávnutím kouzelného proutku se tak můžete ocitnout v nespoutané džungli nebo romantické zahradě.

 

 

 

Je vidět, že designu keramických dlažeb se meze nekladou a díky neomezenému využití si můžete vybrat kombinaci, která vyhovuje právě vám. Obklopte se tím, v čem se cítíte dobře. Bez kompromisů.

Koupelna a kuchyně bez starostí

Čeká vás rekonstrukce interiéru vašeho domu či bytu? Zařizujete novostavbu? Využijte služeb našeho projektového konzultanta. Zajistí vše potřebné, na vše dohlédne, bude vaší pravou rukou po celou dobu řešení projektu.