Dovolte si myslet ve velkém!

Velkoformátové dlažby jsou v posledních letech stále populárnější a zažívají naprostou revoluci. Dlažba ve formátu 60 x 60 cm už dávnou není žádnou výjimkou. Pojďte s námi objevovat zcela nové rozměry. Díky stále novým technologiím roste nabídka nabízených formátů. Velmi oblíbeným rozměrem v rámci obkladů je 30 x 90 cm, 33 x 100 cm nebo 40 x 120 cm.

V případě dlažeb můžete ale mnohem více popustit uzdu své představivosti – můžete vybírat z rozměrů od 45 x 90 cm, 80 x 80 cm, 40 x 120 cm, 60 x 120 cm, 120 x 120 cm až po velkoformátové desky 120 x 260 cm nebo 100 x 300 cm. Velkoformátovou dlažbu můžete ale využít i na stěny, celý prostor tak designově sjednotíte a vtisknete mu nádech luxusu.

Proč si vybrat právě velkoformátovou dlažbu?

Velkoformátová dlažba je skvělou volbou do malých prostor.

Velký formát prostor vaší malé koupelny opticky zvětší. Díky minimálnímu výskytu spár bude prostor působit harmonicky a uceleně. Zvolením velkoformátové dlažby do malého prostoru také odpoutáte pozornost od skutečnosti, že je koupelna tak malá a vytvoříte jedinečný prostor.

Do malé koupelny doporučujeme sáhnout po světlejších obkladech, co říkáte na obkladové série Cava a Onyx od Raka v rozměru 40X120 a designu jemného mramoru?

Na velkých formátech skvěle vynikne imitace přírodních materiálů.

Pokud toužíte po koupelně v designu mramoru, kamene, kovu nebo betonu, na velkoformátové dlažbě kresba těchto materiálů skvěle vynikne. V designu mramoru je velmi oblíbený rozměr 60×120 nebo 120×260. Co říkáte třeba na sérii Met Arch, která neotřele imituje kovový efekt?

Minimální množství spár

Díky velkým formátům docílíte v prostoru minimálního množství spár, ve kterém by se mohly usazovat nečistoty. Tuto výhodu oceníte především v prostoru sprchového koutu a v okolí vany, kde dochází k intenzivnímu styku povrchu s vodou. Můžete tak zapomenout na dlouhé drhnutí zašlých spár ve sprchovém koutě. Díky velkoformátovým dlažbám můžete množství spár minimalizovat a úklid koupelny už pro vás nebude noční můrou. Pokud je vaše představa přesně taková, že do sprchového koutu použijete pouze 1 kus dlaždice, určitě doporučujeme využití dlažby ve formátu 120×260 v rámci série Boutique nebo Timeline.

Velkoformátové dlažby dodají prostoru nádech luxusu a reprezentativnosti.

Díky jedinečnému designu, který na velkém formátu krásně vynikne, se stane dlažba dominantou v každém interiéru. Dlažby ve velkých formátech můžete použít i do vstupních hal nebo obývacích místností. Celý prostor tak bude působit honosně a noblesně. Zcela výjimečného efektu zcela jistě docílíte použitím dlažeb ze série Tele Di Marmo Onyx, Marble Lab, Sunshine nebo Marmi Maximum.

Koupelna a kuchyně bez starostí

Čeká vás rekonstrukce interiéru vašeho domu či bytu? Zařizujete novostavbu? Využijte služeb našeho projektového konzultanta. Zajistí vše potřebné, na vše dohlédne, bude vaší pravou rukou po celou dobu řešení projektu.