Jak bydlí Sandra Kisić? Nakoukněte s námi do její nové kuchyně, minimalisticky zařízené…

 

Přijměte pozvání do bytu dvou mladých lidí, kteří se rozhodli své nové bydlení zařídit maximálně funkčně. Sandra Kisić je blogerka a novinářka a společně s manželem se rozhodli, že kuchyně v jejich novém bytě bude součástí obýváku. Sandra nás nechala nahlédnout pod pokličku toho, jak a proč se rozhodli pro kuchyň takovou jaká je a jak se popasovali se všemi výzvami…

Proč jste se při plánování rekonstrukce obrátili na SIKO Zličín? A vyplatilo se to?

V rámci rekonstrukce bytu jsme za velice důležitou považovali kuchyň. Dispozice bytu se měnila na 3+kk a velký obývací pokoj zabírá víc než polovinu výměry bytu. V takhle velkém pokoji, kde budeme tedy žít většinu času, je správné řešení kuchyně velice důležité.

Obrátila jsem se na SIKO koupelny & kuchyně na Zličíně. Kromě kuchyně jsme s nimi řešili i koupelnu, protože čím méně dodavatelů, tím lépe. I to se osvědčilo, mohli jsme v jejich showroomu vybrat víc věcí najednou a nemuseli jsme cestovat po všech čertech a koordinovat desítky dodavatelů.

Jak probíhalo plánování a tvorba kuchyně?

Kuchyň jsme pak v SIKO plánovali s panem Bednářem. Celou dobu se o nás staral velice pečlivě a hlavně nám vše trpělivě ukázal. Bylo vidět, že navrhnul už stovky kuchyní a věděl, co funguje a co je naopak jen trend, který se neosvědčil. Společně jsme proto vytvořili grafický návrh kuchyně, který jsme si nechali vytisknout a s láskou na něj ve starém doma koukali. Takový návrh u vás v SIKO stojí 1.500 Kč, ale pokud si kuchyň vezmete, tak se ta částka odečte z celkové ceny kuchyně, tudíž je plánování zdarma.

Kdo všechno do plánování kuchyně zasahoval? Nechali jste si poradit od odborníka?

S panem Bednářem jsme vytvořili malou designérskou skupinku, kde kromě něj, mě a muže byl ještě náš pan architekt. Takhle ve čtyřech jsme vymysleli, jak kuchyň udělat dle našich představ. Zadání bylo hlavně:

1) Optická i faktická čistota (žádné viditelné serepetičky a žádný prach), a

2) Napojení na dýhovanou obložku stěny a knihovnu, tedy propojení kuchyně s obývákem.

 

Jaká byla vaše představa o stylu kuchyně? Měla jste dopředu jasno?

Optická čistota spočívala v tom, že jsme zvolili spíše konzervativní bílou bezúchytkovou kuchyň v bílém matu, na kterém zůstává minimum otisků prstů. Zároveň nemáme v horní části žádné úchytky a používáme systém tap-on. U šuplíků pak úchytky máme (jsou pod úrovní očí a tolik neruší), ale vlastně ani tam by nám tap-on nevadil.

Barvy a vzory v kuchyni? Co vás inspirovalo?

Ta bělost a jednoduchost navazuje na fasádu našeho funkcionalistického domu z 30. let a rozbouráváme ji akorát mramorovým vzorem na keramické pracovní desce a obkladu na zdi. Žíhování mramoru je krásné a nepředvídatelné a to zase koresponduje s mramorovým konferenčím stolkem a několika mramorovými poličkami v koupelně. A barvu do kuchyně/obýváku dodává jednak dřevěná podlaha a jednak několik barevných obrazů od našeho oblíbeného současného malíře.

 

Kuchyňský ostrůvek nebo raději obrovský stůl? Po čem jste sáhli?

Naopak jsme nechtěli ostrůvek, protože jsme si spíše přáli, aby se rodina setkávala u jednoho obrovského stolu a do toho konceptu už se nám ostrůvek prostě nevešel. A tím, jak kuchyň přechází do dýhované obložky stěny a pak knihovny, nám vlastně ostrůvek ani nezapadal.

Jak jste byli spokojeni s doprovodnými službami? Jak probíhala montáž?

Kromě schůzek pracovní skupiny nad designem kuchyně je potřeba místo i správně zaměřit. Informační údaje (tak přesné, jak jsme dokázali), jsme přinesli už na první schůzku, finální zaměření na místě si ale dělali SIKO montéři sami.

Po dokončení plánu a před zadáním zakázky jsme platili asi 70 procent ceny jako zálohu – je samozřejmé, že kuchyň se musí zaplatit, jen je potřeba myslet na to, že se platí v průběhu, což může mít dopad na cashflow, když člověk rekonstruuje a má napjatý rozpočet.

Montáž pak probíhala bezvadně. Pánové montéři se objednali na ráno, rozložili si koberce, nanosili věci, rozložili nářadí a večer měli hotovo. Jeden den potom zabrala montáž keramické desky a zapojení dřezu a varné desky. Nic jsme nenosili, nic jsme nemuseli instruovat, prostě ráno máte prázdnou zeď a večer docela velkou kuchyň.

Co jste ocenili nejvíc?

Naše zákaznická zkušenost byla dost pozitivní – na koho jsme narazili, ten fungoval, přicházel s nápady a hlavně: řešil naše potíže. A to není málo, protože celá rekonstrukce byla dost stresující. Člověk žongluje s řadou dodavatelů a jak řemeslníci fungují, to asi víte. To, jak s námi zaměstnanci ze SIKO komunikovali, nám v jinak obecně stresujícím procesu rekonstrukce nesmírně ulehčilo. Včas nás informovali o každém kroku, měli jsme tak skvělý přehled o celém procesu, třeba, když něco neměli nebo to mělo dlouhou dobu dodání. Řekli nám, jak se věci mají (a i pravdu v tom, že něco bude třeba až za čtyři měsíce vlivem celosvětové logistické krize) a co to znamená pro náš projekt a my jsme se podle toho mohli rozmyslet, rozhodnout a zařídit. Jasně, kuchyně je skvělá a praktická, pracovní deska je krásná a luxusní. Ale právě ta férovost a možnost plánovat na základě důvěry pro nás byla při projektu to nejdůležitější.“

 

Zajímá vás, jaké vybavení Sandra v kuchyni má? Proč se rozhodla pro chytré spotřebiče a jak má kuchyni zorganizovanou? Těšte se, už brzy se dozvíte víc…

Koupelna a kuchyně bez starostí

Čeká vás rekonstrukce interiéru vašeho domu či bytu? Zařizujete novostavbu? Využijte služeb našeho projektového konzultanta. Zajistí vše potřebné, na vše dohlédne, bude vaší pravou rukou po celou dobu řešení projektu.