Jak šetřit vodou v koupelně?

Voda je naše zlato. Nejdůležitější zdroj života pro celou planetu. Proto ji musíme chránit a zamezit jejímu zbytečnému plýtvání.
Začít můžeme hned, při každodenním fungování v naší domácnosti. Koupelna a kuchyně jsou místa, kde se denně protočí zásadní množství vody. Často i víc, než je třeba. A to můžeme změnit. Spolehlivě pomoci nám mohou chytrá řešení a moderní technologie. Dokážou významně zvýšit úsporu vody a účinně pomáhají i ke zlepšení její kvality.

Vyměňte baterie za úsporné

Při výběru vodovodní baterie sáhněte po té úsporné. Pomůže vám snížit spotřebu vody a ušetřit tisíce korun ročně . Ať už jde o baterie s perlátorem nebo o úsporné kartuše uvnitř baterií.

Úsporné kartuše dokáží snížit průtok vody, a to až o 50 %.  Perlátor vodu krásně provzdušní, takže jí proteče méně oproti běžných bateriím, takže i malý proud vody získá na objemu, teče z kohoutku větší rychlostí a větším tlakem. Navíc díky perlátoru voda z kohoutku nestříká.  Mytí je tak s malým množstvím vody mnohem efektivnější a šetrnější k vaší peněžence.

Věděli jste, že některé baterie můžou mít průtok vody dokonce až 14 litrů za minutu?  Ty úsporné mají okolo 5-6 litrů za minutu a to už je znát na spotřebě vody i množství peněz za vodu, které pravidelně odtékají z vašeho účtu. Podívejte se na širokou nabídku úsporných baterií, ze kterých snadno vyberete takovou, která sedne do vaší koupelny i kuchyně. Chromové , v kombinaci s moderní černou, baterie v kulaté i hranatém designu, umyvadlové, vanové i podomítkové baterie. Do kuchyně jistě oceníte úsporné dřezové baterie, i s praktickou vytahovací sprškou.   A šetři vodou tak můžete začít hned.

Náš tip: vybírejte baterie v ucelených sériích – stejný design od umyvadlové baterie přes tu do sprchy nebo vany. Stejný tvar, design a provedení skvěle doladí styl vaší koupelny.  

Dejte sbohem zdlouhavému mísení vody

Znáte to, ať už ve vaně nebo ve sprše, namíchat si tu správně teplou vodu je někdy otázka dloooouhých minut… A co při tom proteče vody snad lépe nevědět. Už jste přemýšleli o termostatické baterii? Prostě vstoupíte do sprchového koutu, posadíte se do vany, otočíte kohoutkem a voilá – voda teplá přesně jak si přejete. Rychle, bez zbytečného odtékání desítek litrů na prázdno.  Termostatické baterie umožňují rychle namíchat a udržet stálou teplotu vody tak, jak ji máte rádi a je vám příjemná. Díky pojistce ochráníte i své děti před opařením.

Ušetřete s každým spláchnutím

Záchodem proteče nejvíce vody v domácnosti, a to až sto hektolitrů ročně zcela zbytečně. Běžné toalety totiž splachují průměrně se šesti litry vody, starší dokonce s až deseti litry vody. Přesto můžete efektivně splachovat i se šestkrát menším objemem, tedy s pouhým 1,5 litrem! Jak?

 OptimFlush, to je nová generace toalet. Extrémně nízká spotřeba vody v kombinaci s maximální jednoduchostí a spolehlivostí ušetří vodu, chrání životní prostředí i vaši peněženku. OptimFlush přináší úsporu vody až o 50 % oproti běžně používaným WC.

Podle statistik spláchne jedna osoba průměrně až sedmkrát denně. Čtyřčlenná domácnost tak během jediného dne spláchne osmadvacetkrát, což by při běžné spotřebě starých splachovacích systémů tvořilo celkovou spotřebu až 60 hektolitrů vody ročně. Například v České republice při průměrné aktuální ceně za vodné a stočné 93 Kč/m3 se tak výsledná částka může vyšplhat na takřka 6 tisíc Kč ročně pouze za splachování. S OFS technologií se v takovém případě dá ušetřit až 5 tisíc  Kč ročně.

Čtěte také

Nejúspornější WC na světě

.2021

Voda protékající kohoutky s sebou odplavuje také peníze z našich peněženek. Jak ukázal náš průzkum, šetření vodou pro 83 procent Čechů je důležité. A to je pozitivní zpráva. Na druhou stranu se o způsoby, jak vodou šetřit, aktivně zajímá pouze jeden z deseti dotázaných. Proto jsme s našimi designéry a odborníky ze SAT vytvořili řešení chytré koupelny vybavené úspornými vychytávkami, které uspoří až 50 % spotřeby vody a energie. Nižší spotřeba vody by přitom pomohla nejen přírodě, ale také našim peněženkám. Podívejte se, jaké další zajímavosti náš průzkum Water Index odhalil.

Voda protékající kohoutky s sebou odplavuje také peníze z našich peněženek. Jak ukázal náš průzkum, šetření vodou pro 83 procent Čechů je důležité. A to je pozitivní zpráva. Na druhou stranu se o způsoby, jak vodou šetřit, aktivně zajímá pouze jeden z deseti dotázaných. Nižší spotřeba vody by přitom pomohla nejen přírodě, ale také našim peněženkám. Podívejte se, jajé další zajímavosti náš průzkum Water Index odhalil.

Koupelna a kuchyně bez starostí

Čeká vás rekonstrukce interiéru vašeho domu či bytu? Zařizujete novostavbu? Využijte služeb našeho projektového konzultanta. Zajistí vše potřebné, na vše dohlédne, bude vaší pravou rukou po celou dobu řešení projektu.