Jak na novou kuchyni v 5 krocích?

Od nové kuchyně, která splňuje všechny vaše představy, vás dělí 5 jednoduchých kroků. Připravíte si tak plán, díky kterému na nic nezapomenete a vytvoříte místo, které splní všechny požadavky na funkčnost a praktičnost a kde se budete cítit doma! Pojďme na to.

1. K čemu kuchyni používáte

Na začátek je potřeba si ujasnit, jak kuchyni používáte.  Vaříte hodně nebo vás vaření zas tak nebere? Je to místo, kde se setkáváte celá rodina s partnerem nebo i dětmi? Zapojují se všichni členové domácnosti do vaření nebo je vaření jen vaše parketa? Kuchyni určuje i to, zda ji používáte jako pracovnu pro sebe nebo studovnu pro své děti… Zkuste to hodit na papír, uvidíte, že hned budete mít jasnější představu o tom, jaká kuchyně je pro vás jako stvořená.

2. Uspořádáme prostor

Nebojte se, že v malé kuchyni jste odsouzeni k nedostatku úložných prostor. Dnešní chytré řešení kuchyní a právě chytré uspořádání úložných prostor řeší celý tenhle problém. Rozhodně sáhněte po zabudovaných spotřebičích, chybějící spíž nahradí vysoké skřínky od podlahy po strop. Využijte dřezů vybavených prkénkem nebo košíkem na odkap ovoce a zeleniny. Nedostatek prostoru vyřeší třeba integrovaný jídelní stůl… nedělejte kompromisy.

Podívejte se, jaké jsou další možné dispozice kuchyní.

3. Zaklínadlo “pracovní trojúhelník”

A jde se rýsovat… víte, co je to pracovní trojúhelník? Jednoduše spojte tři nejfrekventovanější body v kuchyni – sporák, ledničku, dřez. Totiž, pokud se nechcete naběhat, měl by tenhle trojúhelník být co nejmenší, respektive ne delší než 6 metrů a ne menší než 90 cm.

4. Plánujte jednoduše

Nakreslit si kuchyni na čtverečkový papír možná někomu vyhovuje. Víte ale, že můžete svojí kuchyni vidět i ve 3D během pár minut? Jde to jednoduše v našem plánovači.

Buď do něj zadáte své představy nebo jen základní informace a necháte to na něm, sám vám navrhne ty nejlepší varianty. Nebo to celé nechte na našem projektovém konzultantovi, ten pohlídá kuchyni po všech směrech, od uspořádání po stylové provedení.

5. Montáž kuchyně je radost

Nestresujte se s montováním kuchyně na místě. Celé to nechte na našem týmu, který přijede, kuchyni namontuje a pak po sobě uklidí. To je kuchyně na klíč. Ale jestli vám dělá radost si všechno montovat sami, jen směle do toho!

Podrobněji se všem krokům před nákupem kuchyně věnujeme na našem webu. Přečtěte si víc.

Vytvoříme pro vás stylové řešení koupelny i kuchyně

Čeká vás rekonstrukce interiéru vašeho domu či bytu? Zařizujete novostavbu? Využijte služeb našeho projektového konzultanta. Zajistí vše potřebné, na vše dohlédne, bude vaší pravou rukou po celou dobu řešení projektu.