Jak najít tu správnou venkovní dlažbu

Hledáte venkovní dlažbu, která uspokojí právě vaše požadavky? Už nehledejte, v SIKO najdete vše od venkovní dlažby na terasu, přes zahradní dlažbu nebo keramickou dlažbu na terasu, až po velkoformátovou venkovní dlažbu. Abychom vám hledání dlažby co nejvíc ulehčili, roztřídili jsme ji podle velikostí a můžete tak jednoduše vyfiltrovat velkoformátovou dlažbu – tedy tu, která se vyznačuje velkými rozměry a bude tak originálním prvkem exteriéru. Co je u takové dlažby potřeba znát a řešit? Všechny naše venkovní dlažby jsou protiskluzné a mrazuvzdorné. To oceníte hlavně u dlažby na venkovní schody, u venkovní dlažby na terasu nebo třeba k bazénu. Trendem poslední doby jsou i venkovní 2cm dlažby, vyznačující se vysokou odolností, možností pokládky na terče, tím vytvoříte dokonalé solitéry obklopené třeba trávníkem.

Najít tu pravou dlažbu pro vaši terasu či dlažbu k bazénu je často strašákem. Nebojte se, připravili jsme pro vás jednoduchý návod, jak vybrat dlažbu k bazénu, abyste na nic nezapomněli.

Nudná zámková dlažba z betonu už je pasé, naše venkovní dlažby jsou keramické. To umožňuje vybírat z nepřeberného množství vzhledů, povrchů a tvarů od klasických rozměrů až po velkoformátovou dlažbu í v opravdu velkých rozměrech.

Na co je potřeba nezapomenout při výběru venkovní dlažby? Jsou to především její vlastnosti:

  • Mrazuvzdornost – u venkovní dlažby je naprosto nezbytné, aby byly schopné dlouhodobě odolávat působení mrazu a větru. Čím nižší má dlažba nasákavost, tím je mrazuvzdornější.
  • Protiskluznost – označují se pěti stupni R 9 až 13. Čím vyšší je číslo, tím vyšší je protiskluznost.
  • Otěruvzdornost – stupně PEI1 až PEI 5 udávají, že čím vyšší stupeň dlažba má, tím je otěruvzdornější.

Vytvoříme pro vás stylové řešení koupelny i kuchyně

Čeká vás rekonstrukce interiéru vašeho domu či bytu? Zařizujete novostavbu? Využijte služeb našeho projektového konzultanta. Zajistí vše potřebné, na vše dohlédne, bude vaší pravou rukou po celou dobu řešení projektu.