Série Laufen Val: I malá koupelna může mít styl

Zatímco velké koupelně sluší v podstatě jakýkoliv vzhled a snadno v ní zkombinujte praktické prvky s designovými, při zařizování té s menší rozlohou je nutné opravdu pečlivě vybírat a kombinovat. Přinášíme několik rad a tipů, jak proměnit i sebemenší koupelnu v útulné místo pro relaxaci a současně jí vdechnout jedinečný styl. Inspirujte se například rozšířenou sérií Val od společnosti Laufen, která přináší inovativní řešení také pro atypické prostory.

Hra barev a světla

Jasnou volbou by měly být světlé odstíny, které odrážejí světlo, takže opticky zvětší a zvýrazní celou místnost. Vedle elegantní bílé barvy můžete sáhnout po jemných pastelových tónech, například modrých, šedých či béžových, případně zvolit jejich kombinaci. Nezapomeňte, že barvy na stěnách by měly ladit s ostatním vybavením a nábytkem, aby koupelna působila uspořádaně a harmonicky.

Důležitou roli hraje správné osvětlení, neboť i zde platí, že dostatek světla celý prostor provzdušní a vizuálně zvětší. Tento efekt ještě můžete podpořit instalací zrcadel. Jedno centrální je naprostou samozřejmostí v každé koupelně, optimální však je umístit dvě naproti sobě či proti oknu, čímž jejich účinek znásobíte.

Nezapomeňte na nábytek

Velkou pozornost věnujte výběru koupelnového nábytku, který by v prvé řadě měl poskytovat dostatečný úložný prostor. Je lepší volit vysoké, úzké skříně, aby místnost nepůsobila přeplněně. Využít můžete také police umístěné ve vyšších polohách pro uložení nejrůznější drobností či chytře řešené organizéry a háčky.

Navržené designérem

Série Val, kterou pro společnost Laufen navrhnul designér Konstantin Grcic z Mnichova, využívá mimořádný designový potenciál revolučního materiálu SaphirKeramik, umyvadla této série se skvěle hodí právě do menších koupelen, neboť díky tenkým stěnám s úzkým poloměrem hrany zabírají jen velmi malý prostor. Oceníte i to, že menší umyvadla mají stejné vnitřními rozměry jako ta velká.

Pro tuto sérii jsou typické odkládací plošky, jež svou funkčností pozvedají celou kolekci na vyšší úroveň. Materiál SaphirKeramik totiž umožňuje vytvářet povrchy s jemnými trojrozměrnými texturami, díky nimž vzniká úložný prostor například pro umístění mýdla. Dalším praktickým řešením je držák na ručníky přizpůsobený tvaru umyvadla nebo držák toaletního papíru, jenž prodlouží odkládací plochu umyvadla.

Zalistujte nabídkou produktů značky Laufen nejen ze série VAL.

Koupelna a kuchyně bez starostí

Čeká vás rekonstrukce interiéru vašeho domu či bytu? Zařizujete novostavbu? Využijte služeb našeho projektového konzultanta. Zajistí vše potřebné, na vše dohlédne, bude vaší pravou rukou po celou dobu řešení projektu.