Jaké materiály zvolit pro obložení koupelny?

Koupelny a keramické obklady jdou neodmyslitelně k sobě. V zařizování koupelen keramika rozhodně vede. Vedle klasických obkladů se objevují i nové materiály, které můžete pro obložení koupelny spolehlivě využít. O jaké materiály jde? Máme pro vás průvodce nejlepšími možnostmi pro obložení koupelny.

Keramické obklady a dlažba – sázka na jistotu

Keramické obkladačky, kachlíky a dlažby jsou nejčastějším a nejpoužívanějším materiálem v českých koupelnách. Keramika se do koupelny prostě skvěle hodí díky svým skvělým technickým vlastnostem – jsou voděodolné, otěruvzdorné a některé z nich i protiskluzné. Díky technologii digitálního tisku navíc máte na výběr ze široké škály designů, tvarů i rozměrů. Můžete si tak zařídit koupelnu v designu dřeva, kamene nebo mramoru s jistotou, že vám vydrží dlouhá léta a její údržba bude velmi snadná. V moderních a minimalistických koupelnách převažují velkoformátové obklady a dlažby. Působí kompaktněji, zároveň díky nim eliminujete výskyt spár v koupelně. V naší on-line galerii dlažeb můžete vybírat z desítek ucelených sérií, designů a stylů keramických dlažeb, najdete tu pravou dlažbu přesně pro vás?

Náš tip: Kombinujte keramické obklady v koupelně s výmalbou. Celý prostor tak bude působit vzdušněji. I když výmalba nepřichází do přímého kontaktu s vodou, je potřeba, aby odolala vlhkému prostředí a páře, jako například barva Dursilite od Mapei.  

Obkladové panely – snadno, rychle a stylově

Na popularitě získávají i obkladové panely do koupelny. Většinou se vyrábí z kompositu plastu a kamene, jsou mimořádné lehké a jejich snadná a čistá instalace vás nadchne. Obkladové panely jsou ideálním řešením pro rychlou rekonstrukci staré koupelny. Výhodou je, že obkladové desky můžete položit i na stávající keramické obklady.  Bez bourání a odlupování starých dlaždiček. Tloušťka panelů je minimální – pouhé 3 mm, jsou lehké a zvládne je obložit každý zručný domácí kutil. Vybírat můžete z různých formátů a designů. Během chvilky tak získáte novou, moderní koupelnu!

Voděodolná laminátová podlaha do koupelny – proč ne?

Příjemný došlap bosou nohou můžete zažívat i v koupelně. Keramickou dlažbu, která může někdy působit trochu studeně, můžete nahradit voděodolnou laminátovou podlahou. Ta je vyrobená ze speciálního impregnovaného jádra na bázi dřeva a díky tomu je vhodná do koupelny, kuchyně, chodby i předsíně. Výhodou tohoto typu laminátové podlahy je odolnost povrchu i proti vodě, cenová dostupnost a jednoduchá pokládka.  Navíc sjednocuje dekor podlahy v celém interiéru a prostor tak působí jednotně. Pro minimalistický domov s čistým designem jako dělané, co myslíte?

Betonové stěrky i vinylové tapety

Betonové stěrky se v posledních letech staly oblíbeným designovým doplňkem celých interiérů i koupelen. Dodají prostoru industriální nádech. Stěrky na bázi pryskyřice se dokonce řadí mezi voděodolné materiály a můžete je použít do koupelny i sprchového koutu. Zařídíte si tak prostor pro sprchování zcela beze spár a díky tomu minimalizujete výskyt plísní a usazování nečistot. Pro ty z vás, kteří si potrpí na extravagantní design, jsou nápaditým řešením také omyvatelné vinylové nebo vliesové tapety. Ty se však nedoporučují do míst, kde dochází k přímému styku s vodou. Je tedy potřeba jejich umístění v koupelně důkladně zvážit, abyste se vyhnuli případným obtížím s odchlipováním tapety.

Ještě váháte, jakým stylem se vaše koupelna bude ubírat? Dopřejte si pořádnou dávku inspirace v naší on-line galerii koupelen, kde najdete koupelny v různých prostorech i barevných kombinacích. Stačí si jen vybrat.

Inspirujte využitím netradičních materiálů v koupelně

Koupelna a kuchyně bez starostí

Čeká vás rekonstrukce interiéru vašeho domu či bytu? Zařizujete novostavbu? Využijte služeb našeho projektového konzultanta. Zajistí vše potřebné, na vše dohlédne, bude vaší pravou rukou po celou dobu řešení projektu.

Kaskáda slev pro krásné bydlení. Zařiďte si krásný domov.

Získejte slevu až 25 % na celý nákup! Čím více nakoupíte, tím více ušetříte. Otevíráme vám dveře ke krásnému, stylově zařízenému domovu

kaskada-slev-cz-hp slevy na koupelnu, kuchyni a další vybavení interiéru

Líbí se vám tento článek? Sdílejte ho se svými přáteli.

Nová kuchyně za míň. Montáž a návrh ZDARMA navíc

Snížili jsme ceny kuchyní, natrvalo. Právě teď u nás pořídíte novou kuchyni na míru za nižší cenu, a k tomu vám přidáme ZDARMA MONTÁŽ A NÁVRH kuchyně.