Mějte kliku na stylové interiérové dveře

Toužíte po změně interiéru, pustíte se do přestavby, máte hotovo ale pořád tomu něco chybí… nezapomněli jste na dveře? U dveří totiž všechno začíná i končí… pokud totiž investujete do přestavby interiéru, ale dveře necháte nevzhledné, staré, jako by celé rekonstrukci něco chybělo… nemusíte ale házet flintu do žita, z našich interiérových dveří skladem si vyberou i ti nejnáročnější z vás. A navíc vás to nezruinuje.

Dřevodekor, bílé, nebo skleněné? Design je důležitý!

Při výběru interiérových dveří uvažujte, zda chcete prostor sjednotit, opticky zvětšit či prosvětlit. Nebo jej chcete doplnit originálním kouskem? Odpovězte si na tyto otázky a podle toho vybírejte. Oblíbené odstíny dubového dřeva, bílé borovice, jilmu nebo ořechu můžete ladit k podlaze či zbytku interiéru, tím celý prostor dokonale propojíte…

Pokud naopak zvolíte interiérové dveře bílé barvy, prostor opticky zvětšíte, protože bílé zdi nebude nic narušovat. Na barevných zdech vytvoříte dokonalý solitér a doplněk. Navíc využijete jejich nadčasovosti a nakombinujete je ke všem interiérům.

Prosklené nebo dokonce celoskleněné interiérové dveře použijte tam, kde potřebujete do prostoru dostat více světla. Myslete však na to, aby případné spáče v místnosti potom nerušilo světlo z vedlejšího pokoje…

Promyslete možnosti dveřních zárubní

Pokud chcete mít dveře a zárubeň v jedné rovině, tedy tak, že nic nevyčnívá a vše je pěkně skryto, jsou bezfalcové dveře to pravé pro vás. Falcové dveře pak představují situaci, kdy křídlo dveří “leží” na zárubni.  Pokud chcete sjednotit zárubně se dveřmi, je nejjednodušší zvolit dřevěné zárubně, které vyberete ve stejných dekorech, jako dveře. Kovové zárubně, tedy ten klasický model, který známe ze svých domovů už z dřívějška, doporučujeme upravit v barvě co nejpodobnější dveřím, které jste si zvolili, aby opět celkový dojem byl celistvý.

Třešnička na dortu – ta správná klika!

Pečlivý výběr kliky a kování je třeba nepodcenit! Nechcete mít přeci krásné dveře a kliku jen tak nějakou. Klika musí být krásná, musí se vám dobře držet, nesmí vám klouzat z ruky. Doporučujeme kliku osahat, vyzkoušet, zda je vám její povrch i tvar příjemný. Do vybraných místností využijte knoflíkové zámky – například do koupelny či na wc, kde nechcete, aby vás v nepravou chvíli navštívil jiný člen domácnosti. Nedělejte kompromisy v barvě ani površích, k dispozici jsou nejrůznější broušené či leštěné povrchy. Následujte trendy a sáhněte po černé klice nebo kování, udělají opravdu dojem!

Vytvoříme pro vás stylové řešení koupelny i kuchyně

Čeká vás rekonstrukce interiéru vašeho domu či bytu? Zařizujete novostavbu? Využijte služeb našeho projektového konzultanta. Zajistí vše potřebné, na vše dohlédne, bude vaší pravou rukou po celou dobu řešení projektu.