Moderní kuchyňská linka, která vydrží. Z jakých materiálů vybírat kuchyňská dvířka?

Plánujete novou, moderní kuchyni? Soustřeďte se na správný výběr materiálu kuchyňských skříněk, pomůže vám s praktičností i snadnou údržbou, a zaručí dlouhou živostnost vaší kuchyňské linky. Připravili jsme pro vás průvodce výběrem kvalitních materiálů pro moderní kuchyně, který vám usnadní rozhodování o výběru vaší nové kuchyně.  Z čeho můžete vybírat a jaké výhody jednotlivé materiály skýtají?  

Materiály kuchyňských dvířek a korpusů

Korpusy kuchyňských linek se vyrábí z laminátových desek v konkrétním dekoru nebo barevném provedení o šířce 1,6 cm. U samotných kuchyňských dvířek si můžete vybrat hned z několika variant. Mezi nejběžnější a základní materiály pro výrobu kuchyňských dvířek patří lamino, PVC fólie, lak a dýha. Každý materiál má své výhody a nevýhody. Díky novým technologiím se dostávají na trh stále nové varianty, které mají inovativní povrchové úpravy a vrstvy. Pomůžeme vám vybrat materiál, který nejlépe odpovídá vaším potřebám a rozpočtu:

  • Kuchyňská dvířka z lamina – nejlevnější materiál v široké škále barevného provedení a designů dřeva či kamene. K dispozici je také lamino s odolnější ABS hranou. Jedná se vhodnou variantu díky svému příznivému poměru kvalita-cena. Laminátová dvířka jsou k dostání pouze v hladké variantě. V případě poškození je však nutná výměna, není možné dvířka opravit. Lamino je obecně náchylnější a méně odolné vůči vlhkosti. Kuchyně s laminátovými dvířky najdete v naší nejprodávanější řadě kuchyní Naturel Living, skvěle vypadá např. břidlicově šedá kuchyně Stone, ze které vytvoříte moderní kuchyni v přírodním stylu.
  • Kuchyňská dvířka z PVC fólie – fólie je umělý materiál věrně imitující přírodní materiály. Imitace a textury dvířek z PVC fólie jsou mnohdy k nerozeznání od skutečného dřeva, zároveň se jedná o cenově dostupnou variantu. Údržba fóliovaných dvířek je velmi snadná, vystačíte si s hadříkem a jarovou vodou. I tato dvířka nelze opravit a v případě poškození je nutné je celá vyměnit. Kuchyně s dvířky z fólie najdete v naší nabídce kuchyní na míru, velmi oblíbená je například světlá rustikální kuchyně Claudie, která učaruje nejedné venkovské kuchyní.
  • Lakovaná kuchyňská dvířka – dvířka z laku jsou vysoce odolná vůči vlhkosti a snadno se udržují. Vybrat si můžete variantu v lesku i v matu, obě varianty vypadají přímo luxusně. Lakovaná dvířka se řadí do vyšší cenové kategorie. V případě poškození je můžete opravit, dvířka stačí lehce přebrousit a přelakovat. Některé typy lakovaných kuchyní jsou opatřené ochrannou funkční vrstvou anti-finger, která je vysoce odolná vůči otěru a zabraňuje zanechání nečistot a otisků prstů, jakmile na skříňku sáhnete. Zaručuje tak snadnou údržbu.  Moderní kuchyně s lakovanými dvířky najdete v naší nabídce plánovaných kuchyní i levných kuchyňských linek na míru.   Prohlédněte si např. šedou matnou kuchyni Fanny, matnou bílou kuchyni Irma, venkovskou kuchyni Selma nebo Noah, lesklou bílou kuchyni na míru Oblíbená je i  Georgia – bílá kuchyně ve vysokém lesku.

 

  • Kuchyňská dvířka z dýhy – dvířka z dýhy vtisknou vaší kuchyni přírodní a rustikální vzhled. Díky moření můžete vybírat ze široké škály odstínů. Další nespornou výhodou je, že dřevo lze při výrobě ohýbat, v kuchyni tak můžete využít zaoblené prvky. Dýhu lze také přebrousit a přelakovat. Masiv navíc postupem času získává jistou patinu, díky které docílíte rustikálního vzhledu celé kuchyně. Při pořizování kuchyně z masivu je však potřeba počítat s vyšším rozpočtem a náročnější údržbou. Skvěle vypadá venkovská kuchyně na míru Iva, s dvířky z masivního dřeva, v saténově šedé barvě. Oblíbená je mezi milovníky selské kuchyně i kuchyně v provence stylu.

Výběr kvalitních materiálů je stěžejní a zaručí, že vaše kuchyňská linka bude vypadat skvěle i po letech. Pomůžeme vám vytvořit moderní kuchyni, kde se vám bude nejen skvěle vařit, ale kde se budete i rádi setkávat s rodinou a s přáteli. Neváhejte a sjednejte si schůzku s naším kuchyňským specialistou, který vám pomůže sestavit kuchyni přesně dle vašich představ.

Galerie nejrúznějších povrchů v kuchyni

KASKÁDA SLEV PRO KRÁSNÉ BYDLENÍ.

Získejte slevu až 25 % na celý nákup! Čím více nakoupíte, tím více ušetříte.
Otevíráme vám dveře ke krásnému, stylově zařízenému domovu.

kaskada-slev-cz-hp slevy na koupelnu, kuchyni a další vybavení interiéru

Koupelna a kuchyně bez starostí

Čeká vás rekonstrukce interiéru vašeho domu či bytu? Zařizujete novostavbu? Využijte služeb našeho projektového konzultanta. Zajistí vše potřebné, na vše dohlédne, bude vaší pravou rukou po celou dobu řešení projektu.

Líbí se vám tento článek? Sdílejte ho se svými přáteli.