NA CESTĚ PO: krásách přírody

Uspěchaná doba nás stále více láká k tomu, najít si kout, ve kterém doslova vypneme. Rozhlédněte se kolem sebe a inspirujte se přírodou, stejně jako my při vytváření stylového řešení Přírodní koupelna a Přírodní kuchyně. Hledejte přírodní materiály, jejich surovost a neopracovanost. Jako mávnutím kouzelného proutku vás přenesou doprostřed lesa, slyšíte šumění větru v korunách stromů, ptačí zpěv? Tak zavřete oči a relaxujte!

KDYŽ V PŘÍRODNÍM STYLU, TAK ROZHODNĚ DŘEVO

Pokud jste milovníky přírodního stylu, stavte na skutečných materiálech nebo jejich dokonalých imitacích.

2

Deska pod umyvadlo Naturel, jakoby před chvílí uříznutá z velkého špalku se stane ozdobou přírodně laděné koupelny. Díky tomu, že jsou police vyrobené z masivního dubového dřeva, pyšní se každý kus dokonalou kresbou a každý je originál, který se pyšní vysokou odolností.

Dřevo využijte i na stěnách nebo podlaze. Díky dokonalé technologii výroby a tisku je dlažba jako skutečné dřevo, na dotek i na pohled. Imitace prasklin, suků, nerovný povrch, díky kterému cítíte kresbu dřeva na vlastní kůži. Ve stylovém řešení Přírodní koupelna jsme použili dlažbu Peronda Mumble. Vybírat ale můžete z celé řady dalších dlažeb v dřevěném designu.

recepty_blog (1)

KÁMEN A ZEMITÉ ODSTÍNY NA PODLAZE I NA STĚNÁCH

1

Zemité odstíny z přírodní palety barev se propisují na podlahy i stěny. Dlažba v hlubokém odstínu kamene, kdy by vás nenapadlo, že jde o další imitaci. Dokonalý tisk barev, zdánlivě nedokonalé povrchy i kresby, kdy je každý kus originál. Ve stylovém řešení Přírodní koupelna jsme použili na stěně dlažbu Del Conca Climb, odstín black mat.

Na podlaze dlažba v designu betonu, v jemné béžové barvě podtrhne celkový dojem. Myslete na to, že u přírodního stylu víc, než kde jinde, jde o citlivé kombinování barev a materiálů bez velkých experimentů. Vše by mělo hrát tón v tónu. Dlažba by v koupelně měla splňovat odpovídající protiskluznost, aby zajistila vaše maximální bezpečí.  My vsadili na dlažbu Ragno Studio v odstínu sabbia.

příroda na šířku

WELCOME TO THE JUNGLE

A kdo nemá rád nudu a všednost, může sáhnout po trochu větší divočině! Obklad ze série Kale Shiro Bloom, to je ta správná džungle, nebo spíš oáza klidu? Co myslíte?

jungle

KOUZLO PŘÍRODY V KUCHYNI – ROZHODNĚ ANO

Přírodní materiály a inspirace přírodou se do kuchyně přímo nabízejí. Zapomeňte na křiklavé barvy a velké kontrasty. Následujte přírodní materiály, takže dřevo a kámen bude jasná volba i zde. Díky dřevu prostor příjemně zateplíte. Kuchyni v Přírodním stylu doplňte květinami, čerstvými bylinkami v květináčích, přírodními sirupy pro Vaše zdraví. Ať si svůj čas v kuchyni prostě užijete a je pro vás relaxem, třeba u vaření skvělé polévky!

prirodni kuchyne

BROKOLICOVO-ŠPENÁTOVÁ KRÉMOVÁ POLÉVKA

500 g brokolice
200 g listového  špenátu
1500 ml zeleninového  vývaru (nebo zeleninový gelový bujon)
4 ks brambory
sladká smetana na finální zdobení
pepř
sůl

 

Postup přípravy:

  1. Brambory nakrájíme na kostičky, brokolici rozebereme na růžičky, přidáme vývar nebo vodu s gelovým zeleninovým bujonem a vaříme do změknutí cca 15 minut.
  2. Špenátové listy dáme do cedníku, přelijeme vroucí vodou a ihned ledovou vodou zchladíme, poté přidáme k brokolici a bramborám.
  3. Tyčovým mixérem řádně rozmixujeme, dochutíme solí, čerstvě drceným pepřem, můžeme zjemnit přidáním smetany.
  4. Na talíři dozdobíme smetanou, můžeme přidat krutony z rohlíků nebo smažený hrášek.

Zdroj: receptyonline.cz

recepty_blog

Vytvoříme pro vás stylové řešení koupelny i kuchyně

Čeká vás rekonstrukce interiéru vašeho domu či bytu? Zařizujete novostavbu? Využijte služeb našeho projektového konzultanta. Zajistí vše potřebné, na vše dohlédne, bude vaší pravou rukou po celou dobu řešení projektu.