Sprchové kouty

„Sprchový kout představuje v koupelně hned po vaně prvek zabírající nejvíce prostoru, a proto je třeba věnovat dostatek času správnému výběru. Funkčnost je samozřejmě jako vždy na prvním místě, design by se ovšem taky neměl opomenout. Široká nabídka sprchových koutů a dveří vám umožní vybrat si z nepřeberného množství tvarů, velikostí, způsobu otevírání sprchových koutů a výplní přesně dle dispozic vaší koupelny. Sprchové kouty je možné kombinovat se sprchovou vaničkou (pozor na rádius vaničky u čtvrtkruhových koutů) případně se pokládají na dlažbu.“
Petr Sláma | Centrální nákup

Rady při výběru a montáži sprchového koutu

 • STAVITELNOST – Stavitelnost je možnost montáže koutu do předem připraveného prostoru s rozměrovou tolerancí od základního rozměru.
 • Možnosti instalace – všechny kouty lze nainstalovat na sprchovou vaničku, ale také přímo i na dlažbu v kombinaci se sprchovým žlabem.
 • Před zakoupením si pečlivě proměřte budoucí místo montáže. Při tom berte v úvahu skutečnost, zda bude kout či zástěna na vaničce nebo bez vaničky. Dbejte na to, aby v místě montáže podlaha či hrana vaničky svírala co možná nejpřesněji pravý úhel u svislých stěn.
 • Při montáži dodržujte montáží návod a zejména v něm uvedené silikonování, před kterým dbejte na odmaštění výrobku a správný technologický postup silikonování.
 • Po montáži je třeba nechat silikon 24 hodin proschnout.
 • Sklo na koutech a zástěnách doporučujeme udržovat k tomu určenou chemií a stejně tak je třeba udržovat čistit a promazávat veškeré pohyblivé části, zajistíte tak dlouho životnost Vašeho výrobku.
 • Montáž doporučujeme svěřit odborné osobě, která Vám může poskytnout záruku.
 • Pozor na správnou orientaci horních a spodních částí výrobků a vnějších a vnitřních stran skel.
 • Při montáži zástěny a pevné stěny dbejte na to, že složení výrobků může změnit celkový rozměr komponentů.vyndat. Vana se nesmí montovat tak, že se dají dlaždice přes její hranu – zazdí se. Dlaždice ukončovat alespoň 5 cm pod lemem vany a mezi hranu vany a dlaždice použít vanové lišty. Vany stavět na nožičky a nepokládat je na jiný stavební materiál. Do korpusu vany vždy vložit vanová dvířka, či dlaždici na magnety, kterou zasilikonovat. Ideálně proti sifonu.

Sprchové stěny Walk-In

Sprchové stěny představují zcela jednoduché a čisté řešení sprchového koutu. Jeho velikou výhodou je snadné umývání – Walk-in se skládá z pevné části skla, které je zasazeno v profilu a upevňovacího ramena. Nejsou zde žádné prvky, kde by se usazovala voda, zbytky mýdla a na úklid stačí po sprchování použít stěrku. Walk-in stěny ocení určitě každý, kdo se stará o úklid. Zároveň opticky zvětší celou koupelnu, neobsahují rušivé profily či panty.

Sprchové dveře

Sprchové dveře jsou vhodné pro umístění v koupelnách do nik nebo pro instalaci v kombinaci s pevnou boční stěnou. V kombinaci sprchové dveře a pevná boční stěna se ušetří práce na budování příčky pro vybudování niky, koupelna bude vzdušná a zůstane zachována výhoda čelního vstupu. Sprchové dveře můžete vybírat z mnoha variant rozměrů, výplní a způsobů otevírání.

Sprchové kouty

Obdélníkové vany jsou nejčastěji zvoleným tvarem do koupelen. Svým jednoduchým a elegantním obdélníkovým tvarem výborně zapadá tato vana do většiny designů koupelen. Je zde však pár otázek, na které si musíte při výběru odpovědět. Rozměr z hlediska šířky většina z nás dopředu již zná, málokdo přemýšlí o hloubce, která představuje důležitý parametr z hlediska používání vany.

Čtvrtkruhové sprchové kouty

Rohové sprchové kouty

Sprchové kouty na míru

Požadujete originální řešení sprchového koutu? Nenechte se ve své koupelně omezovat a navrhněte si vlastní řešení. Namodelujte si sprchový kout přesně dle vašich potřeb!

S pomocí plánovače si snadno sami sestavíte sprchový kout, přesně šitý na míru vašim potřebám a prostorovým dispozicím vaší koupelny. Už žádné omezení pouze typizovaným rozměrem či barvou. Sprchový kout, sprchové dveře, ale i pevnou stěnu včetně barvy rámu/pantu, madla a výplně si nyní sami namodelujete.

Hlavní výhody

 • rychlost návrhu v unikátním plánovači pouze v 5 ti krocích
 • široký výběr barevného provedení rámů, výplně, madel, pantů
 • rychlost dodávky do 28 dnů
 • česká výroba by Ravak
 • řešení sprchových koutů do šikmin, atypických vanových zástěn