Topné panely – efektivní a úsporný způsob vytápění domácnosti

Snižte si spotřebu energie za vytápění s pomocí topných panelů, které využívají sálavé teplo. Díky infrapanelům zažijete příjemné teplo po celou zimu a bez obav z vyúčtování.

Za okny přituhuje a my se už poohlížíme po tom nejefektivnějším způsobu vytápění, abychom si přes zimu mohli pohodlně užít teplo domova, a přitom za něj nezaplatili desetitisíce navíc. Takovým řešením úsporného a efektivního vytápění domácnosti jsou topné panely, které využívají výhody sálavého vytápění. I když elektrické vytápění je obecně považováno za docela drahou záležitost, v případě infrapanelů naopak můžeme mluvit o ekonomickém i ekologickém řešení. Nedá se s klasickými elektrickými přímotopy nijak srovnávat. Otevřete se novým možnostem a pořiďte si domů teplo, které opravdu zahřeje a vy si díky tomu snížíte náklady na vytápění.

Rozdíly mezi sálavým a konvekčním vytápěním

Topné panely fungují na zcela odlišném způsobu vytápění než klasické radiátory, které k vytápění využívají konvekci. Konvekční vytápění zahřívá pouze vzduch v prostoru, zatímco infrapanely ohřívají stěny a předměty v prostoru, následně pak sálají teplo dál do místnosti. Zdi jsou teplé, nicméně pocitovou teplotu v místnosti můžeme vnímat nižší, než ve skutečnosti je. Naopak při konvekčním topení jsou studené zdi, ale v místnosti je teplý a suchý vzduch, což může někdy vést ke vzniku respiračních onemocnění. Při sálavém vytápění nedochází k vysušování vzduchu v místnosti, naopak se vysušují zdi, což zabraňuje vzniku plísní na vlhkých zdech. Topné panely jsou skvělým řešením i pro alergiky.

Vytápění inspirované sluncem

Sálavé teplo vlastně velmi dobře známe z běžného života. Sluneční paprsky v teplých letních dnech dokážou zahřát zdi domů nebo třeba dlažbu i posezení na terase. Vy tak cítíte příjemné teplo sálající z těchto předmětů do prostoru ještě nějakou dobu po tom, co už slunce nesvítí. A stejný princip využívají infrapanely. Sálavé panely vyhřívají nábytek a stěny, které pak vyzařují příjemné teplo do prostoru.

Snížení nákladů na energie díky sálavému vytápění

Využitím sálavého vytápění můžete výrazně ušetřit. Sálavé panely zahřívají předměty a také vás, takže vám je díky nim příjemně teplo. Teplotní rozdíl mezi stropem a podlahou navíc bývá pouhé 2°C. Nevytápíte tak zbytečně prostor u stropu, kde dochází k největším tepelným ztrátám.

A rozdíl oproti konvenci? Konvekcí cirkuluje vzduch v místnosti zespodu a teplý vzduch se drží u stropu. Často tak dochází k tomu, že u stropu je teplota vyšší až o 8 °C než u podlahy. Vy tak musíte vytápět místnost na mnohem vyšší cílovou teplotu a tím se znatelně zvyšují náklady na vytápění.

Topné panely jako designový doplněk

Ať už zařizujete nové bydlení nebo řešíte vytápění ve stávajícím domě či bytu, vždy je snahou prostor zvelebovat a zútulňovat. Nikdo nechce mít v moderním interiéru nevzhledný přímotop nebo radiátor. V případě topných panelů vás naštěstí nic takového nečeká. Naopak. Můžete si vybrat z designových motivů i materiálů. Zakomponovat do interiéru skleněný nebo keramický panel je radost. Na stěnu si tak můžete umístit například panel ze slinuté keramiky imitující kámen, beton nebo mramor. Zajistíte si tak příjemné teplo, které vám bude dělat parádu v jakékoliv místnosti – ať už panel umístíte do pokoje, chodby nebo koupelny. Své využití najdou panely i v komerčních prostorách, jako je například kosmetický salon nebo kavárna.

Zažijte opravdové teplo domova po celou zimu a bez obav, kolik za vytápění zaplatíte. Pořiďte si topné infrapanely, které vám zajistí příjemné, a přitom efektivní vytápění vaší domácnosti.

Prohlédněte si celou galerii topných panelů

Koupelna a kuchyně bez starostí

Čeká vás rekonstrukce interiéru vašeho domu či bytu? Zařizujete novostavbu? Využijte služeb našeho projektového konzultanta. Zajistí vše potřebné, na vše dohlédne, bude vaší pravou rukou po celou dobu řešení projektu.

SIKO BLACK FRIDAY 

Je to tady –  nejoblíbenější nákupy Black Friday jsou v plném proudu. Užijte si nakupování plné parádních slev na vybrané vybavení nejen pro vaši koupelnu a kuchyni. Udělejte si svůj domov krásnější s výhodnými nákupy. Pospěšte si, nejlepší kousky ze skladu rychle mizí.

Akce platí od 13. 11. do 3. 12. 2023 v e-shopu a na prodejnách SIKO.
Slevové kupóny nelze kombinovat s jinými aktuálně platnými akcemi. 

Líbí se vám tento článek? Sdílejte ho se svými přáteli.