V moderním Art Deco stylu. Bořte zažité konvence. Experimentujte.

Viděli jste film Velký Gatsby? Pak víte, o čem je řeč. Původní Art Deco si zakládalo na opulentnosti a okázalosti. Jeho moderní pojetí už je ale jiné.  Povídejte se.

 

 

Dvě koupelny v pastelových tónech. Obě v originálním pojetí a obě přináší svým majitelům dokonalý komfort. Co je odlišuje?

Jemné pudrové odstíny lahodící ženskému oku a mužnější pojetí laděné do šedomodra, podtržená hrubozrnným terrazzem. Skvěle sedne singles, fenoménu dnešní doby.

Koupelny v Art Deco stylu přináší touhu bořit zažité konvence, experimentovat a proměnit obvyklé místo očisty na budoár poskytující požitky pro tělo i duši. Moderní Art Deco styl má rád jednoduché, geometrické tvary, symetrii,  sází na eleganci, hladké linie a kvalitní materiály.

Zatímco se tělu dostane komfortní péče v podobě prostorného sprchového koutu či pohodlné vany, kvalitní povrchy nábytku, obkladů i sanity hýčkají na dotyk a oko potěší interiér v tlumených odstínech akvarelových barev. Nejde o barvy sladké, ale jemně zastřené a tedy velmi elegantní.

Zvláštní pozornost si zaslouží obložení stěn. Neotřelé kombinace barev, formátů  a dekorů proměňují koupelnu v naprosto jedinečnou oázu relaxace. Vedle hry lesku a matu, skladby populárních obkladů v malých formátech 7,5 x 40 cm jsme použili terrazzo, které je momentálně velmi trendy záležitostí.  Hrát si můžete i s jemností či hrubostí zrn, která jsou v terrazzu použita. Společně s akvarelovými tóny barev vytváří velmi elegantní efekt.

Nevíte přesně, co terrazzo je? Jde o směs ušlechtilých kamenných drtí, pojiva a barviv a letošní rok má být rokem, kdy si terrazzo podmaní nejen koupelny, ale i ostatní místnosti v čele s kuchyní. Pozadu nezůstane ani jeho využití na venkovní dlažbě. Budete si tak moci vytvořit originální linku, která se ponese jak interiérem, tak exteriérem vašeho domu a obě části tak udržíte v jednotném konceptu.

Koupelny ve stylu Moderní Art Deco jsme navrhli ve spolupráci s časopisem Moderní byt, který sleduje nejnovější trendy v oblasti bydlení a interiérového designu u nás i ve světě.

Podívejte se v detailu na jednotlivé zařizovací předměty, po kterých sáhli designéři při zařizování koupelen v tomto stylu. Nás okouzlil koupelnový nábytek v matném provedení. Co na něj říkáte?

Víte, že:  

  • Jemné pastelové tóny barev dodávají interiéru vzdušnost a výborně si rozumějí s výrazným zlatým nebo černým kovem, jehož účinek příjemně zjemní.
  • Mramorové velkoformátové obklady sofistikovaně podtrhnou luxusní vzhled. Čím větší mají obklady formát, tím lépe na nich vynikne kresba mramoru.
  • Atmosféru budoáru lze podtrhnout osvětlením. Žádoucí je rozptýlené teplé světlo, nejlépe z několika zdrojů.
  • V interiéru je samet trendy už nějakou dobu, a koncept Moderní Art Deco mu dává příležitost proniknout i do koupelny, například na ručnících a osuškách, které lze v sametovém vzhledu pořídit.