5 tipů, jak snadno zařídit interiér ve skandinávském stylu: jeho kouzlu lehce propadnete

Chladná krása severu se propisuje i do interiérů, tam ji doplňují hřejivé prvky a vytváří tak dokonalou harmonii pohody a klidu. K tomuto stylu neodmyslitelně patří HYGGE, doslova recept na pohodu. Umění dopřát si bez výčitek vše dobré, užívat si odpočinku a pohodového relaxu. Fenomén HYGGE proniknul i do koupelen a kuchyní. Nahlédněte s námi do tajů tak oblíbeného stylu. 

Navoďte pohodu, kde to jde!

Milujete skandinávský styl? Přemýšlíte jak ho zakomponovat i do dalších místností? S námi zjistíte, že převléknout do skandinávského stylu třeba koupelnu je jednoduché. Skandinávská koupelna je nadčasová a nádherná. Proč? Protože z ní dýchá pohoda – umět si užít všechno dobré.  

Pohodlí znamená funkčnost, velká pohodlná vana nebo prostorný sprchový kout jsou samozřejmostí. Po ruce mějte hřejivou deku, kožešinu pod nohama, zapalte svíčky…  

Třešničkou na dortu bude stylové zrcadlo zavěšené na masivním laně, přesně takové sluší skandinávskému stylu. 

Prosvětlete interiér pomocí barev a svíček 

Svíčky jsou základem hygge a obecně skandinávského stylu. Rozsvítit prostor ale můžete i použitím barev, spíše těch pastelových. Zříkat se nemusíte ani modré, růžové či zelenkavé v moderním mint tónu. Světlé barvy jsou základem, doplňte je o hřejivé deky, kožešiny a přírodní materiály v podobě dřeva – hlavně v jeho světlých odstínech. Útulný prostor vykouzlíte opravdu jednoduše.  

Zabydlete se po skandinávsku

Skandinávský styl je úžasný svou jednoduchostí a praktičností. O to rozmanitější jsou možnosti jeho uplatnění, bez ohledu na velikost prostoru. Podívejte se, jak může vypadat koupelna, kterou naši designéři vyladili do skandinávského stylu. Pohodový relax a hřejivá atmosféra na vás dýchne na první pohled.  

Místečko pro šéfkuchaře

Skandinávská kuchyně v našem podání přináší chytře řešené úložné prostory, technické vychytávky. Základ světlých odstínů v kombinaci se světlým dřevem umožňují doladit prostor doplňky v jemných odstínech i vzorech, béžová a čiré sklo si tu najdou své místo.   

Vánoční tip: doplňte aktuální vánoční atmosféru (nejen) v kuchyni o hit letošní sezóny – papírové hvězdy a vločky, které si sami vyrobíte. Vzpomeňte si, jak jsme jako děti vystřihovali vločky z papíru!  

Doporučujeme také

Mějte skandinávii u sebe doma 23.10.2020

Nahlédněte s námi do skandinávského stylu!

Co je to nejdůležitější ve skandinávském stylu? Jaké prvky spolu kombinovat? Co zvolit? Zjistíte společně se Soňou, šéfkou našich designérů.

Koupelna a kuchyně bez starostí

Zamilovali jste si skandinávský styl?  Toužíte mít koupelnu nebo kuchyni přesně v takovém stylu?  Využijte služeb našeho projektového konzultanta. Zajistí vše potřebné, na vše dohlédne, bude vaší pravou rukou po celou dobu řešení projektu.