Věčná otázka: vana nebo sprchový kout? Co si vybrat a proč?

Věčná otázka a rozhodování vana nebo sprchový kout trápí nejednoho z nás při rekonstrukci nebo stavbě koupelny. Rozhodující je velikost koupelny, váš životní styl i preference. Jak se vyznat v možnostech, které sprchový kout a vana přináší tak, abyste vybrali to pravé? Stačí si přečíst náš jednoduchý přehled.

Kdo se rád sprchuje?

Sprchové kouty jsou součástí moderních koupelen, jsou nenápadnou součástí koupelny i dokonalým designovým prvkem. Od řešení koutu s vaničkou nebo bez vaničky přes rohový sprchový kout nebo walk-in zástěny, vybírat můžete tak, aby odpovídal přesně vám i vaší koupelně na míru. Povyšte svůj zážitek o masážní trysky a dopřejte si to pravé domácí spa.

Při výběru sprchového koutu pak vždy zvažujte dispozice prostoru a podle toho vybírejte tvar sprchového koutu, čtvrtkruhový sprchový kout se hodí do malých koupelen, rohové sprchové kouty se hodí umístit do niky. Oba sprchové kouty můžete postavit na vaničku nebo doplnit sprchovými dveřmi a sprchovým žlabem.  Moderní sprchové kouty v sobě kombinují vzdušnost a funkčnost, v podobě walk-in zástěn nenarušují prostor, sprchové dveře v kombinaci s vaničkou nebo sprchovým žlabem vyřeší vaše atypické niky. Řešení „vše v 1“ přináší sprchové boxy a kabiny, které jednoduše nainstalujete tam, kde máte přívody vody a odpad. Nadesignovat kout podle vašich představ můžete se sprchovými kouty na míru.

Proč se rozhodnout pro sprchový kout?

  • Je ideálním řešením malých koupelen – šetří prostor, nejběžnějšími rozměry jsou sprchové kouty 80×80 cm nebo 90×90 cm
  • Sprchování je volbou pro ty, kteří chtějí ušetřit čas – než byste napustili vanu, budete už osprchovaní
  • Uspoříte vodu a s tím i peníze – potěšíte svou peněženku
  • Snadný bezbariérový přístup ocení nejen senioři – doplňte sprchový kout bez vaničky o sedátko a dopřejte si ten nejlepší komfort

Naložte se do vany…

Představa poležet si ve vaně plné horké vody s voňavou pěnou až po bradu, tak tomu se těžko odolává. Umožňuje prostor ve vaší koupelně využít vanu? Jděte do toho. Doplňte vanu o další nezbytnosti jako podhlavník pro váš dokonalý relax, madlo pro vaše bezpečný pohyb do vany i z vany nebo vanovou zástěnu, aby ani kapka neunikla…

Zvolte tvar vany přesně pro vás. Rohovou vanu zvolte do velkých koupelen, díky její velikosti a prostoru, který nabízí si můžete užívat relax i se svou drahou polovičkou. Obdélníkové vany ocení hlavně čahouni. Oválná vana zaručí elegantní prvek. Velkolepý dojem udělají volně stojící vany na nožičkách, hodí se do opulentních koupelen nebo těch v retro stylu.  Dokonalý wellness zážitek vám přinesou hydromasážní vany, bezchybný komfort v podobě snadného přístupu do vany zaručí vany s dvířky.

Proč se rozhodnout pro vanu?

  • Velkolepý wellness zážitek
  • Uvolnění celého organismu v horizontální poloze
  • Rovnoměrné prohřátí celého těla
  • Vzdávat se nemusíte ani rychlého sprchování. Použijte vanovou zástěnu, abyste nevytopili koupelnu užijte si kombinaci vana vs. sprcha. To nemá chybu.

Koupelna a kuchyně bez starostí

Čeká vás rekonstrukce interiéru vašeho domu či bytu? Zařizujete novostavbu? Využijte služeb našeho projektového konzultanta. Zajistí vše potřebné, na vše dohlédne, bude vaší pravou rukou po celou dobu řešení projektu.