6 chytrých nápadů do kuchyně. Který vyzkoušíte?

Mít dokonalou kuchyni tak, abychom v ní našli přesně to co potřebujeme, je snem každého. Ať už sníme o velké kuchyni plné technických vychytávek nebo malém úsporném prostoru, musíte v něm snadno a rychle  najít to, co používáte, potřebujete, chcete. Jaké jsou ty největší vychytávky a chytré nápady do kuchyně. Pokrok nezastavíš. A byla by škoda plně nevyužívat všeho, co nám usnadní život, ušetří čas i peníze.  Tady jsou…

1. Horký čaj rovnou z kohoutku?

Napadlo vás někdy, že z kohoutku může téct rovnou horká voda pro váš čaj nebo k urychlení vaření? Nebo že si můžete napustit z kohoutku perfektně filtrovanou vodu vychlazenou a perlivou tak akorát?

2.Povyšte dřez na vyšší úroveň

Vkládací mřížky, etážové provedení nebo prkénko pro maximální pracovní plochu a využití prostoru dřezu? Pokud vyberete ten správný dřez, můžete si dopřát i tyhle parádnosti v podobě doplňků ke dřezům.

Zapomeňte na škrábance nebo odštípnutá místa. Dřezy z granitu jsou vyrobené z nejrůznějších příměsí přesně tak, aby odolaly veškerému vašemu kuchyňskému snažení i nehodám. Navíc přináší rozmanité množství barev i tvarů a provedení.

3. Kam se poděla digestoř

Už vás nebaví věčně otlučená čela od digestoří nad sporákem? Už žádná obří kovová monstra na zdi! Uměli byste si představit lepší způsob, jak využít prostor nad sporákem? Trendem jsou čisté vzdušné prostory, pojďte jim naproti třeba odsavačem par integrovaným do varné desky. Je neviditelný , není hlučný a ovládá se pohodlně dotykem.

4. Vytuněná pracovní deska

Správný materiál kuchyňské pracovní desky odolá téměř všemu. Dnes už se nemusíte bát, když vám na pracovní desce upadne hrnec, sjede po ní nůž nebo na ní v rychlostí odložíte rozpálený hrnec… Správně zvolená pracovní deska tohle všechno zvládne a ještě se stane ozdobou vaší kuchyně.

Laminované pracovní desky potěší vaši peněženku a ze široké škály barev a designů si určitě vyberete. Trojvrstvá dřevotřísková deska opravdu vydrží!

Milovníky přírodního stylu potěší pracovní desky z masivního dřeva. Zpracované a ošetřené tak, že zvládnou i náročné kuchyňské podmínky.

Umělý kámen je dokonalou imitací přírodního kamene. Díky výrobním procesům však vyniká větší odolností a výdrží, ať už zvolíte materiál Polystone nebo Neolith, rozhodně nemůžete sáhnout vedle.

Přírodní žula s nepórovitým povrchem, hustým odolným povrchem je skvělým materiálem právě do kuchyní.

5. Chytrá řešení úložných prostor

Rovné statické police uvnitř kuchyňských skříněk jsou už minulostí. Dnes dokážeme vyřešit pohodlně i ta nejhůř dostupná zákoutí, jako jsou rohy kuchyní do L nebo do U. Naše řešení rohových skříněk díky výsuvným policím, vám udělají opravdu radost. Mají vysokou nosnost, zvládnou těžké hrnce i uložené potraviny. Řešení úzkých hluchých míst přináší úzké úložné prostory, třeba na nejrůznější láhve, karafy nebo kořenky.

Začlenit odpadkové koše do kuchyňských skříněk tak, aby o nich nikdo na první pohled nevěděl, je v moderních kuchyních už téměř samozřejmost! Využijte této možnosti i vy!

Náš tip: než začnete kuchyni plánovat, promyslete, co kam chcete ukládat. Máte špajz? Pokud ne, oceníte vysoké úložné skříně. Jděte s dobou a využijte nástěnné skříně až ke stropu, jen pozor, nahoru dávejte jen „sezónní“ pomůcky a slavnostní nádobí, přeci jen jsou hůře přístupné. Nejčastější nešvary nejen v kuchyních jsme pro vás pěkně přehledně sepsali, tak co, najdete se v nich?

6. Boj s vodním kamenem – má svého vítěze

Jste jím vy! Stačí pořídit chytré produkty řady IPS, o které jsme vám už psali. Nebuďte jako  68% českých domácností a zatočte s tvrdou vodou jednou pro vždy. Vaše pračky, myčky a další spotřebiče vám poděkují!

Koupelna a kuchyně bez starostí

Čeká vás rekonstrukce interiéru vašeho domu či bytu? Zařizujete novostavbu? Využijte služeb našeho projektového konzultanta. Zajistí vše potřebné, na vše dohlédne, bude vaší pravou rukou po celou dobu řešení projektu.