Zařiďte si moderní kuchyni v paneláku. 5 tipů a triků na stylový a funkční prostor

Bydlíte v paneláku a chystáte se pořídit si novou kuchyni? I na malém prostoru si můžete zařídit dokonale funkční kuchyňskou linku, která bude držet krok s komfortem moderního bydlení, bude stylově zařízená, praktická a místo najdete i pro nejlepší kuchyňské vychytávky.  Jak moderní kuchyni v paneláku zařídit?

Nejpraktičtější uspořádání kuchyně

V panelákových bytech je pro kuchyni často málo prostoru, rozhodně méně, než kolik bychom si přáli. A ty původní kuchyňky, co tam kdysi bývaly, už dávno nesplňují požadavky na moderní kuchyni. Standardní paneláková kuchyně má rozměr cca 190 x 340 cm a z toho je potřeba vycházet i při uspořádání kuchyně. Jaký tvar kuchyně do paneláku tedy zvolit? To nejčastější a nutno podotknout, že i nejpraktičtější uspořádání poskytuje rovná kuchyně podél nejdelší stěny anebo rohová kuchyně. Obě nabízí pohodlný a otevřený přístup do všech kuchyňských skříněk, dostatek úložného prostoru i velkou pracovní plochu pro přípravu dobrot. Počítejte také s tím, že je důležité ponechat si i dostatek místa navíc vedle varné desky, alespoň 50 cm, pro pohodlné odkládání věcí, které využíváte při vaření.

Maximum úložného prostoru v panelákové kuchyni

Kuchyňkou linku v paneláku sestavte ze skříněk, které budou pohledově vytvářet kompaktní celek. Abyste využili i malý prostor na maximum, horní kuchyňské skříňky zvolte co nejvyšší, klidně až do stropu. Získáte tak praktický úložný prostor na vše, co v kuchyni budete potřebovat. Každý centimetr navíc se počítá.  Pokud se rozhodnete pro rohovou kuchyni, na kratší stěnu můžete využít vysoké kuchyňské skříně, a to jak s otvorem pro troubu a mikrovlnku (tím vytvoříte tzv. komínové uspořádání spotřebičů), tak praktickou potravinovou skříň pro uložení zásob. Nevíte kam s kuchyňským robotem nebo toustovačem, aby zbytečně nezabíraly místo na pracovní ploše a zároveň byly kdykoliv snadno po ruce?  Šikovnou vychytávkou přesně pro takové účely je kuchyňská skříňka s roletovým zavíráním. Ukryje vše, co by jinak zabíralo místo na kuchyňské pracovní desce. Jednoduše zatáhnete roletku dolů a je to.

Rekonstruujete panelákovou koupelnu?
Čtěte také

 

SIKO cover 1 Paneláková koupelna, moderní design, dřevěné regály s černou konstrukcí, šedý obklad, obezděná vana, posuvná vanová zástěna

Výhodná rekonstrukce panelákové koupelny. Jak vypadá a kolik stojí?

  

Rozšířený parapet pod okno – šikovná náhrada za jídelní stůl

Prostor pro kuchyni bývá nezřídka úzký tak, že už neposkytuje místo nazbyt pro jídelní stůl, okolo kterého byste se mohli pohodlně protáhnout do všech stran.  Co s tím? Klasický jídelní stůl můžete v úzké kuchyni nahradit rozšířeným parapetem pod okno, přidáte podpěry a židle. Doporučujeme využít pro parapet stejný dekor, jako máte na kuchyňské pracovní desce. Opticky vytvoříte kompaktní plochu, která navíc oživí celkový design vaší panelákové kuchyně.  Tak můžete proměnit i malé místo pod oknem v dokonalý prostor pro servírování vašich kulinářských pochoutek i k posezení nad šálkem voňavé kávy.  Podívejte se, jak uspořádali kuchyni v paneláku naši designéři.

Užitečné vychytávky do kuchyně zvýší vaše pohodlí

Vychytávky do kuchyně vám usnadní každodenní fungování v kuchyni, přinesou potřebný komfort a ušetří čas. A to platí i pro výběr kuchyňských spotřebičů a dalšího vybavení panelákové kuchyně. Pečlivě zvažte, co opravdu potřebujete. Protože místa není nazbyt, sáhněte spíše po kombinovaných vestavných spotřebičích, s řadou chytrých funkcí.  S praktičností a pohodlím pomohou i další šikovné kuchyňské vychytávky jako je např. dřezová baterie s integrovanou sprškou a odolný granitový dřez, který spolehlivě odolá škrábancům, a navíc má i antibakteriální povrch. Vybrat si jej můžete z různých barev a sladit tak dřez s barvou kuchyně. Na výběr máte i celou řadu užitečných doplňků do kuchyně, jako je například odkládací mřížka do dřezu – vytvoří praktické mezipatro, odkapávací miska nebo dávkovač saponátu zápustný do dřezu.  Nezapomeňte ani na správné osvětlení do kuchyně. Oblíbené je LED osvětlení kuchyňské linky, montuje se pod horní skříňky do kuchyně a krásně osvětlí kuchyňskou pracovní desku. Praktické je také osvětlení vnitřního prostoru skříněk.

Posuvné dveře ušetří místo

Samotný design kuchyně, barvu a dekor kuchyňských skříněk a pracovní desky vybírejte tak, abyste se v něm cítili komfortně a ladil se stylem celého interiéru vašeho bytu. Zvláště pokud se rozhodnete vysadit dveře do kuchyně, nechat otevřený prostor a propojit tak kuchyni s obývákem. V případě, že přece jen chcete mít kuchyni oddělenou dveřmi, popřemýšlejte o využití posuvných dveří. Nezabírají zbytečné místo navíc, lehce se otvírají. Můžete vybírat z různých provedení, včetně prosklených. Vzdát se nemusíte ani klasiky, křídlových dveří do kuchyně. Ujistěte se však, že máte pro takové dveře v kuchyni dostatek místa a nic nebrání bezpečnému otevírání a zavírání dveřního křídla.

Inspirace a nápady pro kuchyně, nejen do paneláku

Ať už máte prostor pro vaši kuchyni jakýkoliv, rádi pro vás navrhneme řešení vaší kuchyně snů. Na míru vašim přáním, představám i rozpočtu. Inspiraci pro kuchyně snů najdete v naší galerii kuchyní, na našem blogu si také můžete přečíst zajímavé články, jak kuchyni co nejlépe stylově zařídit.  Prozkoumejte naše řady kuchyni, ty nejoblíbenější kuchyně Naturel Living, milovníky bílé barvy potěší bílé kuchyně ELEMENTS a cenově výhodné kuchyňské linky Naturel EASY potěší i ty, kteří hledají skvělý poměr ceny a kvality kuchyně. Určitě vyberete.

S plánováním vaší kuchyně vám rádi pomůžou naši specialisté na kuchyně, rezervujte si termín schůzky i čas, jaký se vám hodí nejlépe.  Těšíme se na vaši návštěvu.

Koupelna a kuchyně bez starostí

Čeká vás rekonstrukce interiéru vašeho domu či bytu? Zařizujete novostavbu? Využijte služeb našeho projektového konzultanta. Zajistí vše potřebné, na vše dohlédne, bude vaší pravou rukou po celou dobu řešení projektu.

Kaskáda slev pro krásné bydlení

Zařiďte si krásný domov. Získejte slevu až 25 % na celý nákup! Čím více nakoupíte, tím více ušetříte.

kaskada-slev-cz-hp slevy na koupelnu, kuchyni a další vybavení interiéru

Líbí se vám tento článek? Sdílejte ho se svými přáteli.