Zařiďte si luxusní koupelnu s volně stojící vanou – jak na to?

Volně stojící vana v koupelně je symbolem odpočinku, relaxace a péče o sebe. Solitér, kterým můžete vyjádřit svůj osobní vkus a vnést do své koupelny eleganci s nádechem luxusu. Její umístění a design hrají klíčovou roli pro atmosféru celé koupelny. Jak tuto jedinečnou vanu správně vybrat, aby dokonale sedla do vaší stylové koupelny?

Vana podle posledních trendů

Pokud bychom měli jmenovat největší hit posledních let v koupelnách, tak je to právě volně stojící vana. Působí elegantně, až majestátně a vy tak máte jistotu, že se ve vaší koupelně budete cítit naprosto výjimečně. Vytvoříte si tak díky ní svůj osobitý prostor jen pro vás a pro váš odpočinek. Volně stojící vana je trend, který sluší moderním koupelnám.  Důkazem toho jsou nejnovější stylové koupelny v jungle nebo japandi stylu-volně stojící vany sem prostě patří, co myslíte?

Tvar vany určuje styl koupelny

Umístěním volně stojící vany do koupelny si beze sporu zařizujete zcela výjimečnou koupelnu, která svou elegancí oslní naprosto každého, kdo ní vstoupí. I správnou volbou tvaru vany zařídíte, aby dokonale odpovídala stylu vaší koupelny. Volně stojící vany SAT přináší širokou nabídku tvarů i designů. Zařizujete elegantní koupelnu? Pak určitě sáhněte po oblém tvaru vany, nebo zužující se vaně ve tvaru slzy. Moderní koupelně naopak bude slušet hranatější tvar vany. Přepychovou koupelnu získáte, pokud sáhnete po volně stojící vaně s 3D povrchem, jako je vana SAT Meda nebo SAT Costa.

Náš tip: Nemáte k dispozici tak velkou koupelnu pro umístění volně stojící vany do prostoru? Nevadí. Volně stojící vanu můžete stejně tak umístit ke stěně. Díky umístění ke stěně ušetříte místo a zároveň si naplno užijete oblé křivky volně stojící vany.   

Na materiálu vany záleží – z čeho vybírat?

Volně stojící vana je solitér, do kterého se vyplatí investovat. Konečnou cenu výrobku ovlivňuje design, ale především materiál, ze kterého je vana vyrobená. Mezi nejpopulárnější materiály patří akrylát a litý mramor. Akrylátové volně stojící vany jsou velmi odolné vůči poškrábání, dokážou udržet teplo delší dobu a snadno se čistí a udržují. Naopak volně stojící vany z litého mramoru se pyšní velmi příjemným a hladkým povrchem se sametovou strukturou. Litý mramor se díky své pevnosti neprohýbá a zajistí tak dlouholetou životnost vany. Tento exkluzivní materiál pak dovoluje při výrobě vytvarovat i ostré hrany a texturu na povrchu, díky čemuž si můžete dopřát opravdu neotřelý design. S volně stojící vanou si doma vytvoříte své domácí spa, kde si najdete čas jen sami na sebe a bez výčitek. Láká vás netradiční řešení a materiály? Sáhněte po dřevěné volně stojící vaně. Právě dřevěná vana vytvoří zcela nezaměnitelnou lázeňskou atmosféru. Vaši koupelnu už tak nebudete chtít nikdy opustit.

Jak umístit volně stojící vanu do prostoru?

Umístění volně stojící vany v koupelně je velmi důležité. Pokud máte v koupelně okno, vanu můžete umístit tak, abyste si přímo z vany mohli užívat skvostný výhled do krajiny. Pokud ale toužíte spíše po dávce soukromí, přizpůsobte tomu umístění vany. Umístění vany je třeba důkladně promyslet dopředu. Její umístění souvisí s rozvodem vody v koupelně. Voda v tomto případě musí být vedená podlahou, což není zcela běžné a je proto důležité na to myslet včas, než začnete koupelnu plánovat. Zvolit můžete i částečnou přizdívku k vaně, která se postará o klidný a ničím nerušený odpočinek a zároveň poskytne odkladný prostor.

Náš tip: Pokud si ve vaně rádi čtete, určitě nezapomeňte na poličku přes vanu, na kterou si odložíte knihu, ale třeba i skleničku vína. Nerušený relax tak může hned začít.

Jakou baterii k volně stojící vaně zvolit?

Volně stojící vana umístěná v prostoru si vyžaduje také speciální podlahovou baterii, která dodává celé koupelně elegantní nádech a svým neotřelým provedením představuje jakousi třešinku na dortu. Vybírat si můžete podlahové baterie v tradičním chromovém, ale i černém, zlatém nebo bronzovém provedení.  V případě, že nemáte v koupelně tolik prostoru a vanu umístíte ke stěně, sáhnout můžete po klasické nástěnné nebo podomítkové vanové baterii. Při výběru baterie si jen dejte pozor, aby ramínko bylo dostatečně dlouhé, abyste bez problémů mohli napustit vanu.

Nedělejte kompromisy a zařiďte si luxusní wellness koupelnu se vším všudy. Spoustu další inspirace koupelen s volně stojící vanou najdete i v naší on-line galerii koupelen. Najdete i vy svou koupelnu snů?

Koupelna a kuchyně bez starostí

Čeká vás rekonstrukce interiéru vašeho domu či bytu? Zařizujete novostavbu? Využijte služeb našeho projektového konzultanta. Zajistí vše potřebné, na vše dohlédne, bude vaší pravou rukou po celou dobu řešení projektu.

Kaskáda slev pro krásné bydlení

Zařiďte si krásný domov. Získejte slevu až 25 % na celý nákup! Čím více nakoupíte, tím více ušetříte.

kaskada-slev-cz-hp slevy na koupelnu, kuchyni a další vybavení interiéru

Líbí se vám tento článek? Sdílejte ho se svými přáteli.