Žhavé interiérové trendy 2023

Chystáte se na změnu koupelny, kuchyně nebo celého interiéru? Pak vás určitě bude zajímat, jaké interiérové trendy se v tomto roce dostanou do popředí.

Vytvořit si krásný designový domov, který podléhá nejžhavějším trendům, není jen tak. Co určitě nesmí v takovém trendy interiéru chybět? Od akcentových stěn, udržitelných materiálů až po organickou estetiku a pestré barvy – to vše nás v roce 2023 nemine. Pojďte se s námi naladit na vlnu designu a poznejte letošní trendy v interiéru.

Udržitelné materiály nás jen tak nepustí

Jedním z hlavních trendů, který nás jen tak neopustí, je jednoznačně udržitelnost. V architektuře a interiérovém designu se stále více objevují udržitelné a přírodní materiály, jako je dřevo, keramika, kámen, přírodní vlákna a bambus. Místo umělých materiálů se do popředí dostane opět keramická dlažba, která je přírodním a velmi odolným materiálem. Využijete  ji nejen na podlaze, ale díky výrazným dekorům a vzorům také jako tapeta v obýváku, ložnici nebo hale. Vpusťte do svých interiéru kus mramoru, květinový dekor či kobercový vzor. O udržitelnosti přemýšlíme opravdu na každém kroku. I při volbě koupelnového vybavení můžete sáhnout po udržitelných materiálech, jako je například vana SAT Vivien ze 100% recyklovatelné smaltované oceli.

Náš tip: objevte kouzlo velkoplošných dekorů série Timeline nebo Joy, díky kterým se váš domov promění v divokou džungli i elegantní interiér.

Zorganizovaný domov díky multifunkčnímu nábytku

Stále více budeme toužit po zorganizovaném interiéru, kde má vše své místo. Z důvodu nárůstu možnosti práce z domova je někdy nutné celý interiér přeorganizovat a rozdělit na obytný prostor a pracovní část. K tomu nám skvěle poslouží multifunkční nábytek, například nábytkové sestavy Elements, které můžeme využít jako obývakovou stěnu, koupelnovou skříňku, úložný prostor v zádveří, ale také jako praktický nábytek do pracovny. Propojíte tak v jednom designu odpočinkovou zónu i útulnou domácí kancelář.

Akcentové stěny udělají dojem

Velký boom zažívají akcentové stěny – stěny, které svým designem nebo povrchovou úpravou vyčnívají z celého interiéru. Může to být výrazná výmalba, betonová stěrka, tapeta, imitace cihlové stěny nebo dřevěné obklady. Oblíbeným interiérovým prvkem se stávají dřevěné lamely, které se propisují na stěny i na nábytek. Na první pohled na stěně zaujme i černý mramor, který v interiéru působí až noblesně. Přečtěte si také, jak v interiéru pracovat s tmavými barvami a proč se toho rozhodně nebát.

Náš tip: Využijte dřevěné lamely jako designové rozdělení interiéru – například kuchyně od obývací části. Nebojte se ale lamely umístit ani do koupelny, vytvoříte si tak nevšední a stylovou koupelnu.

Japandi styl propojený s organickou estetikou

Propojením skandinávského stylu a japonské estetiky vznikají minimalistické, funkční a hřejivé interiéry v japandi stylu, který bude i v roce 2023 stále na vzestupu. Obklopte se přírodními materiály. Najděte krásu v jednoduchosti a nedokonalosti věcí. Do interiéru zahrňte i doplňky organických tvarů, například v podobě netradiční kameninové vázy nebo dekoračního polštářku.

Oblé křivky a tvary

Plynulé linie a organické křivky. Právě tyto designové prvky dodávají prostoru pocit pohybu, plynulosti a pohodlí.  Křivky se můžou v interiéru objevit v podobě oblých stěn, nábytku, židlí a křesílek, ale i stropního osvětlení nebo stojací lampy v neotřelých organických tvarech. Subtilní křivky se propisují i do úchytek kuchyňské linky nebo páčky umyvadlových baterií. Oblé třmínkové páčky najdete i umyvadlových baterií SAT Fusion, kde můžete jednoduše měnit ovládací páčky a určovat tak styl vaší koupelny.

Doplňky v pestrých barvách

V interiérech letos vévodí zemité, jemně zlatavé, až pískové odstíny. Ty se prolínají v celém prostoru. Přesto se najde místo pro pestré pastelové barvy, které se objevují na nepatrných doplňcích. Fantazii se meze nekladou – sáhněte po korálově červené, růžové, jemné lila, svítivě žluté nebo pastelově zelené barvě. Váš interiér oživte barevným textilem, vázou nebo květináčem.

Náš tip: Vaše koupelna ožije s našimi barevnými doplňky a předložkami SAT Infinitio.

A jak se interiérové trendy pro rok 2023 líbí vám? Pokud cítíte, že váš interiér si říká o proměnu, sjednejte si schůzku s naším specialistou, se kterým naplánujete váš domov přímo pro vás na míru.

Koupelna a kuchyně bez starostí

Čeká vás rekonstrukce interiéru vašeho domu či bytu? Zařizujete novostavbu? Využijte služeb našeho projektového konzultanta. Zajistí vše potřebné, na vše dohlédne, bude vaší pravou rukou po celou dobu řešení projektu.