Koupelna v ložnici – řešení, které si zamilujete

Kdo by si rád nedopřál ten luxus vklouznout z příjemné koupele rovnou do tepla postele? Propojování místností a otevřený koncept bydlení jsou stále oblíbenější a přináší řadu benefitů pro komfortní bydlení.  Jak nejlépe ložnici s koupelnou propojit a s lehkostí spojit příjemné s užitečným?

Dopřejte si v ložnici své soukromé domácí lázně

Přítomnost koupelny v ložnici vám přinese nové možnosti pro soukromé chvíle relaxu a odpočinku.  Propojení navíc dokáže i zrychlit ranní rituály, věčný souboj o koupelnu je rázem ten tam. Máme ji jen sami pro sebe.  Vždyť kde máte více soukromí a klidu než právě v ložnici, kam nevstupují návštěvy, kde i běžný ruch domácnosti je odtud, v ideálním případě, na hony daleko? Dopřejte si relax v podobě vany nebo sprchového koutu a užívejte si tak ničím nerušené chvíle pohody.

Vana nebo sprchový kout?

Pro někoho je vrcholem odpočinku relax v po okraj napuštěné vaně s příjemně teplou vodou. Jiný si zase nejvíc odpočine ve sprše. Oboje se může stát odvážným solitérem vaší ložnice, nebo nenápadným místem jen pro vás. Pokud je vana pro vás to pravé, určitě prozkoumejte nabídku volně stojících van SAT.  Výjimečný dojem vany v ložnici podpoří netradiční barvy, třeba černá SAT Aula nebo 3D povrchy van SAT Meda a SAT Costa. V případě sprchového koutu v ložnici rozhodně volte vzdušnou variantu v podobě trendy walk inu. Sprchové kouty walk in SAT nabízí varianty bez profilů nebo s barevnými profily, které umožní do detailu sladit celý interiér ložnice a koupelny. Co třeba luxusní zlatá nebo trendy černá?

Náš tip: Udělejte z umyvadlových a vanových baterií stylový doplněk. Různé barevné varianty dodají koupelně šmrnc. Stačí si jen vybrat.  

Oddělit či neoddělit obě zóny?

Jedinou otázkou zůstává, jak a zda vůbec od sebe oddělit prostor pro spaní a prostor koupelny. Je to zcela na vás. Myslete především prakticky a vezměte v úvahu vlhkost i teplotu místnosti. Pro koupel je žádoucí vyšší teplota vzduchu, oproti tomu pro kvalitní spánek potřebujeme teplotu místnosti nižší. Stejně tak vlhkost, která při koupání vzniká, nemusí být vždy žádoucí. Útulnost ložnice i koupelny docílíte například pomocí příčky z lamel. Vzdušnost do prostoru vnese prosklená stěna. Praktickým řešením je umístění koupelny za příčku, za čelem postele. Tím pohledově oddělíte obě zóny, získáte více soukromí a zároveň zachováte benefity propojených místností. Jakou variantu byste si zvolili?

Dokonale sladěná podlaha od koupelny po ložnici

V případě, že je spojení ložnice a koupelny to, po čem toužíte, zbývá vyřešit správnou volbu materiálů a vybavení, které opticky dokonale sladí obě místnosti. Začneme pěkně od podlahy. Donedávna byla jediným vhodným materiálem pro podlahu do koupelny dlažba. Sáhnout po ní můžete i do ložnice, rozhodně je z čeho vybírat. Oblíbené je dřevo, punc luxusu vtiskne mramor, originálně působí například i výrazné patchworkové a geometrické vzory. Kombinujte dlažbu v ložnici i koupelně s podlahovým vytápěním a užívejte si příjemně teplý došlap z koupele až do postele. Jak se říká, pokrok nezastavíš. Do koupelny můžete použít i voděodolné laminátové podlahy.  Jejich impregnované jádro na bázi dřeva spolehlivě odolá i vodě. Voděodolnou podlahu využijete nejen v koupelně, ale i v kuchyni nebo chodbě. A zvládnete ji položit i sami.

Ideální nábytek se hodí do celého interiéru

Sladit nábytek v ložnici a koupelně se může na první dojem zdát největším oříškem celého projektu spojené ložnice s koupelnou. Modulární systém nábytku Elements usnadní propojení více místností od koupelny, přes chodbu a obývák až po ložnici, a to díky nadčasovému bílému provedení. Na první pohled zaujmou i 3D povrchy nábytku Naturel Savona nebo trendy lamelový vzor Naturel Delano. Praktický úložný prostor nabídnou i Naturel Home regály na všechny nezbytnosti. Své využití najdou jako noční stolky, poslouží pro uložení krabic a v koupelně do nich pohodlně umístíte všechny nezbytnosti.

Náš tip: I koupelna v ložnici by měla být vybavená umyvadlem. Ať už se přikloníte ke skříňce s umyvadlem, nebo k umyvadlu na desku, rozhodně je doplňte o stylové zrcadlo.

Jak na stylovou koupelnu a ložnici?

Vyberte si styl, který vám nejlépe sedí, a ve kterém se cítíte příjemně. Usnadníte si tím výběr veškerého zařízení do ložnice i koupelny. Využijte hřejivost a útulnost dřeva, které je oblíbené v koupelně i ložnici. Japandi styl se vyznačuje klidem a harmonií, využívá oblíbený prvek lamel, kterým můžete celý prostor dobře propojit. Dodejte interiéru šťávu a šmrnc, boho styl nebo jungle styl vnesou život a hravost v podobě výrazných barev a motivů. Zdi nejen v koupelně, ale třeba i za postelí, rozehrajte zajímavými motivy s efektem tapety Del Conca Timelin Botanical nebo na nich nechte rozehrát tropickou džungli Del Conca Timeline Jungle či Kale Shiro Bloom.

Myslete na to, že koupelna v ložnici je svým způsobem součást vašeho soukromí, do kterého nevpouštíte návštěvy ani děti. Proto byste měli doma mít ještě druhou koupelnu, která bude plně funkční pro běžný provoz domácnosti. Na našem blogu jsme se nedávno věnovali právě tomu, jak šikovně vybavit rodinnou koupelnu. Inspiraci nejen pro trendy koupelny najdete i v naší galerii koupelen, tak se mrkněte.

Zařídit koupelnu v ložnici je náročný projekt, kde je potřeba myslet na řadu věcí. Starosti můžete nechat na nás, sjednejte si schůzku s projektovým konzultantem, všechno naplánuje a dohlédne na vše potřebné za vás.

Galerie ložnic s koupelnou vás inspiruje!

Koupelna a kuchyně bez starostí

Čeká vás rekonstrukce interiéru vašeho domu či bytu? Zařizujete novostavbu? Využijte služeb našeho projektového konzultanta. Zajistí vše potřebné, na vše dohlédne, bude vaší pravou rukou po celou dobu řešení projektu.

NOVÁ KUCHYNĚ DO VÁNOC

S námi může mít novou kuchyni na míru do Vánoc, včetně rychlé a spolehlivé montáže. Stačí, když si novou plánovanou kuchyni u nás objednáte do 31. 10. 2023. Vše spolehlivě stihneme.

Líbí se vám tento článek? Sdílejte ho se svými přáteli.

NOVÁ KUCHYNĚ ZA MÍŇ

Snížili jsme ceny kuchyní, natrvalo. Právě teď u nás pořídíte novou kuchyni na míru za nižší cenu, a k tomu vám přidáme ZDARMA MONTÁŽ A NÁVRH kuchyně.