Koupelnový hit – objevte obkladové panely a jejich využití pro rychlou rekonstrukci koupelny

Zvažujete rekonstrukci koupelny, ale obáváte se náročnosti stavebních prací? Nyní už není žádný důvod váhat! Objevte s námi obkladové panely, díky kterým obložíte koupelnu snadno, rychle a bez náročného bourání. Ano, opravdu je to tak jednoduché. Pojďte se na to s námi podívat.

Z jakého materiálu jsou obkladové panely vyrobené?

Doby, kdy jste si koupelnu mohli obložit pouze keramickými obklady a dlažbou, jsou dávno pryč. Technologie jdou mílovými kroky kupředu a my tak máme na výběr hned z několika alternativ materiálů do koupelny. A právě obkladové panely jsou jednou z nich. Jedná se o panely vyráběné z SPC materiálu, což je kompozit přírodního kamene a plastu. 60 % tohoto kompozitu tvoří přírodní kámen rozmělněný na prášek. Tento prášek je doplněn o recyklovatelný polypropylen. Pouhé 1 % produktu tvoří nezbytná pojiva. Neobsahují PVC ani žádné další nebezpečné přísady. Díky tomuto složení patří obkladové panely Ceramin k udržitelným materiálům a obdržely i ocenění Modrý Anděl, které označuje materiály všestranně šetrné k životnímu prostředí.

Výhody obkladových panelů

Jednou z hlavních výhod obkladových panelů je bezesporu jejich snadná instalace. S deskami o tloušťce pouhých 3 mm je prostě radost pracovat. Materiál SPC je 100 % voděodolný, bez obav ho můžete použít do koupelny i sprchového koutu. Můžete vybírat panely v různých formátech – od klasických 30×60 až po velkoformátové desky o rozměru 120×255. Formáty 30×60, 40×80 a 40×120 disponují speciálním zámkem seal joint, díky kterému položíte obklad bez nutnosti spárování. Jednoduše do sebe panely zacvaknete a máte obloženo. Pro finální doladění pokládky pak stačí použít silikon v rozích a místech spojení stěny a podlahy. Desky v matném provedení lze navíc pokládat i na podlahu. Největším benefitem těchto obkladových panelů je i možnost pokládky na stávající dlaždice – během pár dní tak můžete mít zcela novou koupelnu, a to naprosto nenáročnou cestou bez zbytečného bourání.

Jak na pokládku s obkladovými panely?

Obložit koupelnu během pár dní snadno a bez námahy – zní to skoro jako sen, co? Opravdu to ale je možné. Jak taková pokládka v reálu funguje? Potřebujete vlastně jen měřící pásmo, tužku, odlamovací nůž nebo příčnou pilu, vodováhu a základní stavební chemii, jako je hydroizolace, lepidlo, spárovací hmota a silikon. Základem je odizolovaný a vyrovnaný povrch, na který pokládáte jednotlivé desky. V případě rohů, výklenků nebo otvorů pro odpad, použijete klasický odlamovací nožík nebo příčnou pilu. Nepotřebujete žádnou speciální řezačku. Desky jsou lehoučké, takže bez námahy položíte i velké formáty a práce tak jde opravdu od ruky. Menší desky disponující speciálním zámkem seal joint do sebe jednoduše nacvaknete a už nic nespárujete.

Kolik stojí pokládka obkladových panelů?

Obecně platí, že co stojí keramické obklady a dlažby, s takovou částkou byste měli počítat i na samotnou práci za položení. U obkladových panelů tohle pravidlo ale neplatí. Panely jsou lehké a snadno se s nimi manipuluje. Vykružování a řezání SPC materiálu je v porovnání s keramickými obklady také výrazně jednodušší a také rychlejší. Na samotné instalaci se dá tedy ušetřit až desetitisíce korun za čas, který by řemeslník strávil při standardní pokládce. Navíc je instalace tak snadná, že si na ni bez obav troufne i zručný domácí kutil.

 

Jakou stavební chemii k pokládce potřebuji?

Před samotnou instalací obkladových panelů je třeba povrch vyrovnat a odizolovat. K tomu vám pomůže samonivelační hmota, penetrace a hydroizolace. K nalepení desek pak využijte jednosložkové nebo dvousložkové lepidlo, které je vhodné do interiérů. V případě, že si pro svou koupelnu vyberete velkoformátové desky o rozměru 120×255 bez speciálního zámku seal joint, je třeba sáhnout i po spárovací hmotě. Na závěr použijte silikon do rohů a spojů mezi stěnou a podlahou.

Obložit si koupelnu nikdy nebylo jednodušší. Lehké a tenké desky, které se svými vlastnostmi vyrovnávají keramickým obkladům, jsou snem snad každého řemeslníka. V rekonstrukci koupelny vám nyní už vůbec nic nebrání.

Kde všude můžeme použít obkladové panely? Podívejte se v galerii.

SIKO ZIMNÍ VÝPRODEJ

Užijte si nakupování plné parádních slev na vybrané vybavení nejen pro vaši koupelnu a kuchyni. Udělejte si svůj domov krásnější s výhodnými nákupy. Pospěšte si, nejlepší kousky ze skladu rychle mizí.

Akce platí od 1. 1. do 28. 1. 2024 v e-shopu a na prodejnách SIKO.
Slevové kupóny nelze kombinovat s jinými aktuálně platnými akcemi. 

Koupelna a kuchyně bez starostí

Čeká vás rekonstrukce interiéru vašeho domu či bytu? Zařizujete novostavbu? Využijte služeb našeho projektového konzultanta. Zajistí vše potřebné, na vše dohlédne, bude vaší pravou rukou po celou dobu řešení projektu.

Líbí se vám tento článek? Sdílejte ho se svými přáteli.