Pletky s terrazzem.

Původně jej známe snad jen z podlah. Dnes se nastěhovalo absolutně všude a jede na trendy vlně.

 

 

Dříve bylo možná trochu zatracované, dnes je však zpátky na výsluní. Suverénně okupuje podlahy i stěny a stává se vzorem i pro dekorativní kousky v interiéru. Trendy letošního roku sice staví na jemnosti, nicméně v případě terrazza máte volnou ruku. Čím originálnější dojem z prostoru chcete vytvořit, tím hrubší zrno terrazza byste měli zvolit. Spolu s pastelovými tóny barev vytváří velmi elegantní, neotřelý, efekt. Po jakých barvách sáhnout, abyste neudělali chybu?  Růžová, pudrová, vínová. Někteří designéři dokonce označuji pastelově růžovou barvu jako barvu roku.  Že to není úplně váš šálek kávy? Pak směle do  modré, petrol, mentolové nebo šedivé a rozhodně nebudete litovat. V prostoru vypadají nádherně.

 

Co terrazzo vlastně je? Jde o směs ušlechtilých kamenných drtí, mramoru, skla, cementu a barviv spojených do keramického materiálu. Navíc je velmi odolné. Nejsou na něm vidět známky žádného opotřebení či snad drobného poškození.  Díky pestré skladbě vytváří nekonečné množství originálních kombinací.  Rozhodně žádná nuda.

Terrazzo v kuchyni

Volba je na vás. Jako dlažba nebo obklad na stěnu za kuchyňskou linku? V obojím použití je terrazzo plné hravosti, originální a dokonalé.  Nebojíme se říct až dokonale praktické. Žádné drobky, žádná prskající mastnota z vaření, cákance vody od dřezu ani nějaké to zapomenuté smítko prachu jednoduše nemá šanci. Letmý pohled oka  na plochu opticky poskládanou z milionů drobných zrnek nezachytí nic, co by narušilo dokonalý vjem.

Terrazzo v koupelně

 

 

Modrozelená mořská hladina a jemný písek pod nohama. Ne, ve skutečnosti nejste na mořské pláži, ale stojíte ve vaší okouzlující koupelně. I takový dojem vytvoříte využitím obkladů na stěnách v jemných pastelových tónech a jemnozrnného terrazza na podlaze vaší koupelny. Nic upjatě konvenčního, přiznáváme 😊.

 

Pokud vás hra s terrazzem okouzlila jako nás, ale na jeho použití ve vetší ploše si zatím úplně netroufáte, zkuste na začátek třeba jen doplňky se vzorem terrazza. Zamilujete si je na první pohled.

Máte s terrazzem jiné plány? Jeho využití rozhodně nezůstane pozadu ani venku. Skvěle vypadá i jako venkovní dlažba. Můžete si tak snadno vytvořit originální linku, která se ponese jak interiérem, tak exteriérem vašeho domu a obě části udržíte v jednotném konceptu.

Koupelna a kuchyně bez starostí

Čeká vás rekonstrukce interiéru vašeho domu či bytu? Zařizujete novostavbu? Využijte služeb našeho projektového konzultanta. Zajistí vše potřebné, na vše dohlédne, bude vaší pravou rukou po celou dobu řešení projektu.