Proměna koupelny Báry Mottlové. Jak se podařilo zařídit 2m2 na stylovou koupelničku.

Inspirujte se malým koupelnovým královstvím známé influencerky. Když si Bára před několika lety pořídila nový baráček na kraji Prahy věděla, že ji postupně čeká rekonstrukce celého domu. „Nejsem vůbec technický člověk, jednám spíš pocitově a instinktivně a profíci v Siku mě vždy navedli tou správnou cestou“ dodává k tomu Bára. I když v tu chvíli ještě neměla přesnou představu o stylu koupelny věděla, že stejně jako celý baráček bude i její koupelna v kombinaci bílé a dřeva. Navíc musela využít a pečlivě promyslet každý centimetr koupelny, protože v koupelně o rozměrech 1,45 x 1,35 m musíte vsadit na jistotu. Ano, čtete správně, opravdu takhle malá koupelnička! A zvětšovat ji v rámci dispozic domečku nebylo možné. Poradit si s takový prostorem pro nás byla výzva! Jaký je výsledek?

Jak bude nová koupelna vypadat? Pomůže grafický návrh.

Při první návštěvě prodejny se proto Bára společně s naší projektovou konzultantkou Andreou zaměřily na to, aby celý prostor maximálně využily a koupelna neztratila nic z funkčnosti a praktičnosti. Bára chtěla útulnou, nadčasovou a zároveň stylovou koupelnu s moderní sprchovou zástěnou. A tak vznikla nesmrtelná kombinace dřevodekoru s bílou a černými prvky. Právě černé doplňky Báru zaujaly už při první návštěvě showroomu SIKO. Základ koupelny tvoří dlažba v dřevodekoru Pastorelli Arké ve formátu dlouhých prken o rozměru 20×120 cm. Dlažba se z podlahy line nahoru po jedné stěně sprchového koutu. Aby prostor byl co nejvzdušnější a kompaktní, doplňuje ji na zbylých stěnách bílá dlažba Fineza White collection s dokonale bílou spárovačkou.

Celou koupelnu pak viděla Bára dřív, než byla postavená. A to díky perfektně zpracovanému grafickému návrhu naší grafičky Nikol. Díky němu tak Bára viděla, jak bude její koupelna vypadat, ještě dřív, než se do její rekonstrukce vůbec pustila. Službu 3D grafických návrhů můžete využít i vy.

SIKO Grafické návrhy koupelny Báry Mottlové. Inspirace pro řešení malé koupelny se sprchovým koutem a záchodu s umyvadlem.

Malá koupelna vs. prostorný sprchový kout? Jde to

Bára ve své malé koupelně jasně dokázala, že i když jste opravdu limitovaní prostorem, nemusíte se vzdávat pohodlného sprchování. Dominantou celé koupelny se stal právě sprchový kout. Naši kolegyni Andreu napadlo využít celý prostor koupelny na maximum skutečně originálně. Do koupelny spolu s Bárou vybraly sprchový kout „odezdi ke zdi“. Do prostoru perfektně padly posuvné sprchové dveře SAT s moderními černými profily a čirým sklem. Ty vytvořily uzavřený sprchový kout, ve kterém se pohodlně osprchují i dva. Co Bára v domečku s chladnými kamennými zdmi určitě ocení? Díky uzavřenému prostoru bude ve sprchovém koutu během sprchování příjemné teplo.

Nábytek na míru – do malé koupelny nejlepší řešení

Skutečným oříškem pak byl výběr koupelnového nábytku. Do malé koupelničky, kde počítáte každý centimetr, je koupelnový nábytek na míru jediným možným řešením. Skříňka pod umyvadlo v kombinaci bílá-dřevo ladí se zbytkem koupelny a stylem celého domu a přesně pasuje do prostoru mezi sprchovým koutem a dveřmi. Masivní keramika na jednoduché skříňce by v tak malém prostoru nepůsobila vůbec dobře, proto závěsnou skříňku doplňuje umyvadlo na desku z tenké keramiky Triomini. Ladí k němu perfektně, co myslíte?

Černá barva jako jednotící prvek koupelny

Trendy černá se line napříč celou koupelnou. Báru totiž inspirovaly černé doplňky, které viděla na showroomu SIKO, proto je při plánování koupelny na prodejně zakomponovala do každičkého detailu koupelny. Bára si vybrala černou hlavovou sprchu SAT, včetně podomítkové baterie SAT a sprchového setu SAT. K umyvadlu na desku perfektně ladí vysoká umyvadlová baterie SAT. Černé matné jsou pak i úchytky na šuplících umyvadlové skříňky a háčky na ručníky SAT. Praktickým doplňkem, bez kterého se neobejde žádná koupelna, je topný žebřík v černé barvě.

Samostatné WC v moderním kabátu

Bára se rozhodla zachovat v domečku samostatné WC. Můj domeček neumožňuje změnu dispozic tak, abychom propojili koupelnu s WC. Ráda vycházím z věcí tak jak jsou, ale přizpůsobím si je, aby mi co nejvíce vyhovovaly.“ vysvětluje Bára.

WC je designem sladěné s koupelnou a tvoří tak společně kompaktní dvojku. Závěsná toaleta SAT Infinitio se díky svým rozměrům skvěle hodí do malého prostoru. Praktickou součástí WC místnosti je závěsná skříňka a zrcadlo na míru.

 

Realizace koupelny – na klíč nebo na vlastní pěst?

Výběr obkladů a dlažeb nebo zařizovacích předmětu je jen začátek. Samotná realizace je klíčem ke krásné koupelně. Jak sama Bára uznala, není to vždy tak jednoduché, jak se zdá. „Jsem moc ráda, že to všechno dobře dopadlo. Byly nějaké komplikace se stavem baráčku i s řemeslníky, které jsem si najala, ale nakonec se mi podařilo najít ty správné lidi a všechno klaplo. Ráda bych čtenářům doporučila využít realizaci koupelny na klíč jako zajišťuje SIKO a nesnažit se ušetřit jinak, po vlastní ose. Nemusí to dopadnout vůbec dobře, a nakonec člověk zaplatí víc, než na začátku počítal.“ Zjistěte si víc o naší službě koupelna na klíč a nechte starosti s realizací koupelny na nás.

A co Bára na Siku oceňuje? „Rozhodně milý, vstřícný, ochotný a profesionální personál. Dokázali se vypořádat i s takovou výzvou, jakou byl tak malinký prostor mé koupelny, kterou navrhli prakticky a stylově. Nemyslím si, že by každý věděl, kdo jsem a za dobu složité rekonstrukce jsem SIKO navštívila několikrát a vždy jsem se setkala s moc milým přístupem. Asi všichni dobře víme, že kdekoliv jinde tohle není žádná samozřejmost.“

Bára rekonstrukcí své malé koupelny dokazuje, že i v malém prostoru s omezenými možnostvmi se nemusíte vzdávat představy o krásné koupelně. Můžete mít to, po čem toužíte, stačí všechno promyslet. Anebo se obraťte na někoho, kdo všechno naplánuje a promyslí za vás.  Služeb projektového konzultanta můžete využít i Vy!

Prohlédněte si Bářinu koupelnu v naší galerii

Koupelna a kuchyně bez starostí

Čeká vás rekonstrukce interiéru vašeho domu či bytu? Zařizujete novostavbu? Využijte služeb našeho projektového konzultanta. Zajistí vše potřebné, na vše dohlédne, bude vaší pravou rukou po celou dobu řešení projektu.

Kaskáda slev pro krásné bydlení. Zařiďte si krásný domov.

Získejte slevu až 25 % na celý nákup! Čím více nakoupíte, tím více ušetříte. Otevíráme vám dveře ke krásnému, stylově zařízenému domovu

kaskada-slev-cz-hp slevy na koupelnu, kuchyni a další vybavení interiéru

Líbí se vám tento článek? Sdílejte ho se svými přáteli.

Nová kuchyně za míň. Montáž a návrh ZDARMA navíc

Snížili jsme ceny kuchyní, natrvalo. Právě teď u nás pořídíte novou kuchyni na míru za nižší cenu, a k tomu vám přidáme ZDARMA MONTÁŽ A NÁVRH kuchyně.