Moderní kuchyně inspirovaná krásou přírody

Nabíjí vás pobyt v přírodě energií? Přeneste si kus přírody i k vám domů a vytvořte si tak místo, kde znovu naleznete vaši sílu. Kuchyně v přírodním stylu se může stát vaším útočištěm. Víme, jak takovou kuchyni zařídit.

Vpusťte do vaší kuchyně barvy přírody

Vše, co při zařizování kuchyně v přírodním stylu musíte udělat, je, nechat promluvit přirozené kombinace barev a materiálů, které v přírodě naleznete vedle sebe a v souladu. Co určitě v takové kuchyni nesmí chybět, je dekor dřeva. Zvolte pracovní desku v dřevodekoru, která společně s kuchyňskými dvířky v imitaci šedé břidlice tvoří jedinečné kombo. Díky tmavě šedému kameni a výraznému dekoru dřeva se jako mávnutím kouzelného proutku budete cítit, jako byste připravovali jídlo uprostřed divoké severské přírody. Design dřeva se zároveň postará o nenahraditelný pocit útulna a bezpečí.

Náš tip: Dekor dřeva krásně funguje s obkladem v designu výrazné břidlice ze série Climb. Tyto se budou vyjímat nejen v přírodní kuchyni, své místo najdou i v moderní koupelně v přírodním stylu.

Vsaďte na vychytávky do kuchyně

K tomu, abyste si svou přírodní kuchyni užívali plnými doušky, je dobré dopředu promyslet všechny detaily. Pokud disponuje váš kuchyňský prostor oknem, zkuste dispozičně kuchyň navrhnout tak, aby pod ním byl umístěn dřez. Při mytí nádobí nebo oplachování ovoce a zeleniny si tak můžete užívat váš jedinečný výhled. Další skvělou vychytávkou v kuchyni je ukrytý vchod do spíže, který si můžete nechat vyrobit ve stejném dekoru, jako je zbytek kuchyňské linky. Dveře do spíže tak opticky splynou s kuchyní. Celý prostor bude působit velmi kompaktně a nemusíte čelit nesnadnému ladění odstínových nuancí dveří a kuchyňské linky.

Náš tip: Do přírodní kuchyně skvěle padnou granitové dřezy v antracitové či pískové barvě. Díky své barvě i povrchu korespondují se stylem celé kuchyně.

Kouzlo přírodních doplňků do kuchyně

Tu pravou atmosféru a přírodní nádech kuchyni dodají správně zvolené doplňky. Sáhněte po výrazném kusu nábytku, jako jsou například židle z masivního kusu dřeva. Skvěle budou působit i květníky ze dřeva, bambusu či vodního hyacintu. V přírodní kuchyni totiž zelené rostliny rozhodně nesmí chybět. V kuchyni se budou vyjímat i doplňky, jako je dřevěná mísa, mlýnek na sůl a pepř nebo bambusové misky a keramické vázy. I tyto nepatrné detaily mají vliv na celkový vzhled kuchyně. Díky nim bude celý prostor ihned působit zabydleně.

Náš tip: Pokud se toužíte doma obklopit dřevem (nemusí to být hned masiv, i dřevodekor vypadá krásně a jeho kresba je dnes už k nerozeznání od přírodního dřeva) rovnou od podlahy, vyberte si do vaší kuchyně některou z odolných laminátových nebo vinylových podlah z naší nabídky.

Čtěte také

Koupelna a kuchyně bez starostí

Čeká vás rekonstrukce interiéru vašeho domu či bytu? Zařizujete novostavbu? Využijte služeb našeho projektového konzultanta. Zajistí vše potřebné, na vše dohlédne, bude vaší pravou rukou po celou dobu řešení projektu.