Trendy kuchyně v roce 2022 – barvy, materiály, uspořádání

S novým rokem přichází chuť začínat nové věci. Třeba i stavět nebo rekonstruovat. Když už se do toho budete pouštět, nenechte nic náhodě a zjistěte, co diktují trendy a co si rozhodně nenechat ujít. V kuchyních to platí dvojnásob, tady je totiž potřeba citlivě kombinovat trendy a nadčasovost a promýšlet všechno do detailu. Kuchyně musí být krásná ale i funkční, jen tak se v ní budete cítit dobře. S námi vyberete to nejlepší!

Propojování prostor – kuchyně vs. obývák

V kuchyni připravujeme dobroty nejen pro sebe, svou rodinu ale i pro návštěvy. Proto je trend propojování prostor – nejčastěji kuchyně a obýváku stále tolik oblíbený. Dává možnost být uprostřed dění, i když zrovna vaříte. Moderní pojetí kuchyně stírá rozdíl mezi ní a obývákem, takže vlastně ani nevíte, kde končí jedno a začíná druhé. Nahrává tomu také trend vysokých kuchyňských skříněk až do stropu, které vytváří dojem obývákové stěny a splynutí prostor ještě více podporují. Využijte možnosti vestavných kuchyňských spotřebičů, ty prostor nenarušují a kuchyňská linka působí pak dokonale kompaktně.

Náš tip: v případě propojené kuchyně s obývákem oceníte během vaření i kvalitní odsavače par. Vybírat můžete z těch volně stojících i zabudovaných a tak je sladit dokonale k celému prostoru.

Pravidla pro uspořádání kuchyně platí stále stejná. Myslete na výšku pracovní desky, optimální je 90 cm, ale dá se upravit – důležité je, abyste se nehrbili. Praktické uspořádání kuchyně do písmene L nebo U přináší možnost velké pracovní plochy, takže si v kuchyni vzájemně nepřekážíte – pokud to prostor dovoluje, dopřejte si takové uspořádání. Přečtěte si o dalších vychytávkách uspořádání kuchyně ZDE.

Oblíbené přírodní materiály

Přírodní materiály nebo jejich bezchybné imitace jsou trendy už delší dobu – nadčasovost jim rozhodně nelze upřít. Ať už zvolíte kamenný obklad na zdi nebo dřevěné detaily a prvky, jako třeba pracovní deska nebo skříňky či poličky, můžete si být jistí, že se jen tak neokoukají a navíc si spolu dokonale rozumí – dřevo a antracitová až černá barva tvoří elegantní prostor. Nezapomeňte je doplnit živými květinami nebo ještě lépe bylinkami v květnících. Ty kuchyni dodají vzdušnost a útulnost. Inspirujte se stylovým řešením Přírodní kuchyně.

Oblíbené jsou materiály v podobě granitu, tedy přírodní žuly, nebo umělého kamene Polyston Solid Surface, které zákazníci rádi využívají na pracovní desky. Žula, kámen, beton, to všechno si najde své místo v moderní kuchyni i v roce 2022.

Od mintové až po smaragdovou

Zelená ve všech svých odstínech se těší velké oblibě. Vytváří osobité prostory od těch jemných až po opravdu odvážné, to vždy podle zvoleného tónu a jeho intenzity. Mintové odstíny nebo prvky šalvějově zelené jsou velmi jemné, elegantní a sluší jim kombinace s dřevem. Těm smaragdovým odstínům patří dřevo neodmyslitelně také, navíc, pokud je doplníte zlatavými či měděnými prvky, dodáte punc luxusu jste jen krůček k tomu, vytvořit boho styl u sebe v kuchyni.

Industriální vzhled, strohost, minimalismus

Industriální prvky představují trend v podobě výrazných kovových polic, nejčastěji v černém provedení – vypadají skvěle v kombinaci s dřevem v nejrůznějších odstínech. Prostoru přidá na útulnosti zeleň – opět doporučujeme kombinovat s květinami nebo bylinkami.

Až minimalisticky pak působí kuchyně, v nichž minimum doplňků dávají vyniknout povrchům a propracovanosti skříněk. Nezapomeňte na funkčnost – dostatek úložných prostorů, které jsou důmyslně skryté uvnitř kuchyně.

Oba styly si perfektně rozumí s kamenem, imitací mramoru a odhalenými zdmi v podobě přiznaných cihel. Tak směle do nich.

Nadčasová bílá

Ne nadarmo jsou bílé kuchyně u nás nejprodávanější. Díky jejich neutralitě dávají možnost majiteli, doplnit a doladit si je podle vlastních představ a vkusu. Trefou do černého jsou doslova kombinace bílé kuchyně s černou nebo antracitovou, získáte tak nadčasovou kuchyni.

Velmi trendy bude i letos severský styl, minimalistický a přitom útulný a funkční, který v sobě snoubí přírodní materiály, sklo a lesklou i matnou bílou. Skandinávská kuchyně v sobě snoubí právě takové prvky, inspirujte se.

Trendy brzy i na našich prodejnách

O trendy v kuchyních vás nechceme připravit ani na našich prodejnách. Proto momentálně všechny naše prodejny prochází obměnou expozic kuchyní. Intenzivně pracujeme na tom, abyste si nejnovější kuchyňské trendy mohli prohlédnout na vlastní oči. Těšte se, budou stát za to!

Koupelna a kuchyně bez starostí

Učaroval vám boho styl a chcete BOHO koupelnu i k sobě domů? Využijte služeb našeho projektového konzultanta. Zajistí vše potřebné, na vše dohlédne, bude vaší pravou rukou po celou dobu řešení projektu.